K2: KOSMETYKI GOLD DO OCHRONY LAKIERU

Innowacyjne technologie z powodzeniem opanowują branżę kosmetyków samochodowych. K2, w oparciu o wiedzę płynącą z profesjonalnego rynku lakierniczego oraz liczne badania i testy, stworzyło nową linię kosmetyków Gold.

Obecnie producenci samochodów udzielają kilkuletnich gwarancji trwałości powłok lakierniczych. Karoseria podlega jednak ciągłej eksploatacji, dlatego skuteczna pielęgnacja i ochrona tych wykonanych fabrycznie elementów pozwoli na dłuższe zachowanie ich pierwotnego wyglądu. Produkty K2 Gold czyszczą, usuwają rysy, szybko nabłyszczają i zabezpieczają lakier. Nie zawierają silikonu i dlatego mogą być stosowane w warsztatach blacharsko – lakierniczych przez profesjonalistów. Wyjątkowość artykułów tej serii polega na użyciu w procesie produkcji polimerów. Dzięki temu kosmetyki, obok wysokiej skuteczności działania, wyróżnia długo utrzymujący się efekt.

Dodatkową zaletą produktów z serii Gold jest sposób ich nakładania – zarówno ręczny, jak i mechaniczny. Z uwagi na to, że linia opiera się głównie na płynach i mleczkach, producent do każdego zestawu dołącza aplikator w postaci gąbki lub ściereczki z mikrowłókna, które ułatwiają nakładanie preparatów. Rozprowadzone równomiernie na całej powierzchni karoserii, nie pozostawią smug. Jednocześnie nie mają negatywnego wpływu na elementy plastikowe czy gumowe.

– Kosmetyki K2 Gold stanowią odpowiedź na zmieniające się potrzeby użytkowników. Każdy z proponowanych środków przeznaczony jest do konkretnych zadań: szybkie nabłyszczenie lakieru, długa ochrona, likwidacja rys – mówi Tomasz Kowalski, specjalista ds. marketingu K2. Wybór kosmetyków do kompleksowej pielęgnacji lakieru to ważna decyzja. Klienci, mimo iż są zadowoleni z oferowanych przez markę produktów, oczekują ich ciągłego rozwoju. Tworząc nową linię produktów K2 Gold postanowiliśmy skoncentrować się na potrzebach właścicieli samochodów i w ten sposób ułatwić im pracę.

Na nową linię składają się trzy produkty: bezpowrotnie likwidujący zarysowania Venox, wosk ochronny Quantum i ekspresowo nabłyszczający każdą powierzchnię quick detailer Spectrum.

Pierwszy z wymienionych produktów, dzięki innowacyjnej formule, eliminuje zarysowania lakieru, przywracając karoserii dawny blask. Można go stosować do wszystkich rodzajów lakierów samochodowych. Zazwyczaj kosmetyki tego typu zalepiają rysy, które stają się ponownie widoczne po kilku myciach. Venox ich nie maskuje, lecz usuwa na stałe. Wystarczy nanieść produkt za pomocą gąbki na pielęgnowaną powierzchnię i polerować do uzyskania zamierzonego efektu – ręcznie lub przy pomocy maszyny polerskiej .

Do szybkiego nabłyszczenia lakieru przeznaczony jest quick detailer K2 Spectrum. Produkt można stosować zarówno na rozgrzaną, jak i całkowicie nieosuszoną powierzchnię. Wystarczy spryskać nim karoserię i następnie za pomocą czystej szmatki przetrzeć pielęgnowaną powierzchnię, bez konieczności czekania aż środek wyschnie. Dzięki swym właściwościom czyszczącym środek bez problemu usunie kurz, ślady po deszczu czy odciski palców. Sprawdzi się również przy odnawianiu plastików, opon, szyb, skóry oraz jako płyn do glinki czyszczącej. Jego właściwości można z powodzeniem wykorzystać w domu, np. do zabezpieczenia mebli, okularów lub monitorów LCD.

Dbanie o lakier nie ogranicza się tylko do nabłyszczania. Równie ważnym elementem jest zapewnienie ochrony przed zanieczyszczeniami. Do długotrwałej ochrony karoserii, połączonej z nadaniem jej głębokiego połysku, przeznaczony jest wosk K2 Quantum, który zapewnia najtrwalszą, rzeczywistą ochronę lakieru na 6-12 miesięcy, w zależności od częstotliwości mycia karoserii. Potwierdzają to testy produktu, które wykazały utrzymanie warstwy ochronnej w nienaruszonym stanie nawet po 15 myciach samochodu. Quantum jest także odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, deszcz, śnieg i mróz. Po aplikacji produktu lakier staje się gładki, a jego kolor dodatkowo zyskuje głębszy odcień i efektowny połysk. Woda spływa z karoserii w postaci drobnych kropelek, co potwierdza tylko jego właściwości ochronne. Środek nie zostawia także białych śladów na plastikach.

Quantum jest bardzo wydajny – do całkowitego pokrycia karoserii wystarczy zaledwie 50 ml. Służy do tego miękka gąbka, dołączona do zestawu.

Do korzystania ze środków pielęgnujących i zabezpieczających lakier nie są potrzebne specjalne umiejętności. Efekt końcowy zależy tylko od dokładności. Warto wiedzieć, że zadbany lakier dłużej utrzymuje swoje właściwości. Nie jest kruchy, a zabezpieczony woskiem – mniej podatny na uszkodzenia przy uderzeniach kamyczków czy otarciach.

Ceny produktów z serii K2 Gold:
K2 Venox – od 15 do 20 zł;
K2 Spectrum – od 29 do 30 zł;
K2 Quantum – 22 do 28 zł.