KONFERENCJA O ROLI WODORU W CIĘŻKIM TRANSPORCIE

CNH Industrial N.V. i Nikola Corporation byli sponsorami konferencji „Dekarbonizacja ciężkiego transportu i rola wodoru”.

Wydarzenie organizowane przez Politico zgromadziło wysokiej rangi polityków z UE, branżowych ekspertów i przedstawicieli organizacji międzyrządowych.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

Dyskutowali oni na temat optymalnej drogi do dekarbonizacji ciężkiego transportu oraz możliwej roli wodoru w tym procesie.

– Jesteśmy zafascynowani możliwościami, jakie otwiera bezemisyjny transport na dalekich trasach. Z przyjemnością przedstawimy też naszą opinię na temat tego, jak wodór może przyczynić się do dekarbonizacji ciężkiego transportu. Ta transformacja już się rozpoczęła, a CNH Industrial jest jednym z jej pionierów. Wspólnie z Nikolą pracujemy nad ukończeniem projektu Tre BEV, tak abyśmy mogli rozpocząć produkcję pojazdów w naszych wspólnych zakładach w Ulm w Niemczech najpóźniej w czwartym kwartale przyszłego roku – mówił Gerrit Marx, prezes działu pojazdów użytkowych i specjalistycznych CNH Industrial i członek zarządu firmy Nikola.

– Jesteśmy przekonani, że Nikola Tre wyznaczy standard dla bezemisyjnych samochodów ciężarowych. Z dumą sponsorowaliśmy to wydarzenie, wiedząc, że Komisja Europejska ma ambitne plany osiągnięcia węglowej neutralności do 2050 roku. Uważamy, że Nikola, we współpracy z CNH Industrial, może w dużym stopniu przyczynić się do osiągnięcia tych celów przez rynek ciężkiego transportu samochodowego — powiedział Mark Russell, dyrektor generalny firmy Nikola.