LAND ROVER: DISCOVERY 4 MISTRZEM HOLOWANIA

Land Rover Discovery 4

Brytyjscy entuzjaści caravaningu nagrodzili Land Rovera Discovery 4 tytułem najlepszego samochodu do podróży z przyczepą w badaniu zorganizowanym przez The Camping and Caravanning Club.

W roku 2012 Discovery 4 już po raz trzeci otrzymało nagrodę w kategorii „ponad 1 900 kg” w testach prowadzonych przez branżowe redakcje „What Car?”, „Camping and Caravanning Club” oraz „Practical Caravan”.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Land Rover Discovery 4 nieprzypadkowo nagradzany jest jako najlepszy samochód do podróży z przyczepą. Wszechstronność tego prawdziwie terenowego modelu oraz dodatkowe udogodnienia sprawiają, że jest dla kierowcy idealnym partnerem, nie tylko podczas wypraw caravaningowych – powiedział Dariusz Wawrzynów, Dyrektor Handlowy JLR Polska Sp. z o.o.

Land Rover Discovery 4 wyposażony został w zaawansowane rozwiązania usprawniające holowanie, m.in. w funkcję Trailer Stability Assist, która stabilizuje tor jazdy przyczepy. Po przekroczeniu 60 km/h, mechanizm zaczyna monitorować zachowanie przyczepy i w przypadku wykrycia jej kołysania, koryguje tor jazdy samochodu, aby pomóc zniwelować potencjalne zagrożenie.

System Towing Assist – ułatwiający m.in. cofanie, może być rozbudowany o dostępny opcjonalnie Surround Camera System, który analizuje i wyświetla na centralnym wyświetlaczu trajektorię cofania zarówno samochodu, jak i przyczepy.