LEXUS: IDŹ DO SALONU I OBEJRZYJ NOWEGO LC CONVERTIBLE

Nowego Lexusa LC 500 Convertible można już oglądać w Polsce, choć przecież do oficjalnej premiery rynkowej zostało jeszcze trochę czasu.

Kabriolet jest właśnie przedpremierowo prezentowany w salonach japońskiej marki.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

To jeden z najbardziej ekskluzywnych modeli Lexusa. W najbliższych dniach będzie go można zobaczyć w kilku kolejnych miejscach.

LC Convertible to jedna z najgłośniejszych premier producenta w ostatnich latach. Wprowadzenie modelu na rynek oznacza powrót kabrioletu do oferty marki po kilkuletniej przerwie. Ostatnim samochodem z takim nadwoziem był IS 250C. Co więcej, nowe auto jest pierwszym Lexusem w historii wyposażonym w miękki dach. W LC 500 Convertible Japończycy zastosowali konstrukcję składaną elektrycznie do prędkości 50 km/h.

Pod maską samochodu znalazła się wolnossącą V-ósemka 5.0 o mocy ponad 460 KM, dobrze znany silnik z LC 500, a także innych sportowych aut japońskiej marki. Motor jest sparowany z aż 10-stopniowym automatem, który przekazuje siłę napędową na tylne koła przez dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

Grand tourer z miękkim dachem

Jednak tym, co najbardziej wyróżnia nowe cabrio z Japonii, jest stylistyka. Ją również Lexus LC Convertible odziedziczył po coupé LC, choć projektanci Lexusa musieli wykonać sporo pracy, by odpowiednio dostosować wygląd tylnej części samochodu do miękkiego dachu. Plan najwyraźniej się powiódł, bo zaraz po pierwszym pokazie LC Convertible został okrzyknięty jednym z najpiękniejszych kabrioletów na rynku.

A jego pierwszy egzemplarz – w limitowanej wersji z niebieskim lakierem Structural Blue i białym wnętrzem – sprzedano na aukcji charytatywnej za dwa miliony dolarów!

W Polsce ceny Lexusa LC 500 Convertible startują od 632 000 zł. Jak przystało na rasowego grand tourera, w standardzie auto otrzymuje bogate wyposażenie. Składają się na nie wentylowane i podgrzewane przednie siedzenia, 13-głośnikowy system audio Mark Levinson, multimedia z Apple CarPlay i Android Auto, system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania czy układ korekcji sztywności zawieszenia.

Lexus LC Convertible w polskich salonach

Nowy kabriolet Lexusa zadebiutuje oficjalnie na europejskim rynku pod koniec 2020 roku, ale samochód obejrzymy już w Polsce.

Japońska marka zorganizowała serię pokazów przedpremierowych, w czasie których auto można zobaczyć w 12 polskich salonach. Prezentacje ruszyły 10 lipca, a w ostatnich dniach miesiąca i na początku sierpnia nowy kabriolet Lexusa będzie prezentowany jeszcze we Wrocławiu oraz w Lesznie, Poznaniu i Szczecinie.

Szczegółowy harmonogram pokazów:
* 29.07 – 30.07 – Lexus Wrocław;
* 31.07 – 01.08 – Lexus Leszno;
* 3.08 – 4.08 – Lexus Poznań;
* 5.08 – 6.08 – Lexus Szczecin.