LEXUS: PREMIERA NOWEGO LX 570 S ALE NIE W POLSCE

Model LX 570 S w nowej wersji wprowadza na rynek oddział Lexusa w Australii. SUV nadal napędzany jest potężnym wolnossącym silnikiem V8.

Luksusowa terenówka japońskiej marki zyskała odświeżony wygląd i nowe obręcze kół. Jedną z najważniejszych modyfikacji jest atrapa chłodnicy.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Zamiast plecionego wzoru Lexus zastosował tym razem zespół około 70 niewielkich bloków pokrytych czarnym lakierem, które tworzą trójwymiarowy efekt. Zmiany dotknęły również przedni zderzak, który ma teraz uproszczony wygląd i lepiej komponuje się z resztą auta.

Całość uzupełniają nowe 21-calowe felgi o 10 ramionach w dwukolorowym, czarno- srebrnym malowaniu. Dwa są również lakiery nadwozia dostępne w katalogu – biały Sonic Quartz i czarny Starlight Black.

Najwyższą na australijskim rynku wersję S dodatkowo wyróżniają specjalny emblemat na pokrywie bagażnika, sportowe zawieszenie (amortyzatory), które poprawiają sztywność nadwozia i stabilność auta, aluminiowe pedały oraz projektory wyświetlające oznaczenie LX S na podłożu po bokach samochodu.

Wnętrze luksusowego SUV-a Lexusa jest natomiast wykończone perforowaną skórą semianilinową o czarnej barwie lub w bordowym kolorze Garnet, zarezerwowanym dla tej wersji. Skórze towarzyszą ponadto specjalne szare wstawki Shimamoku Grey

Pod maską LX 570 S pracuje wolnossący silnik V8 o imponującej pojemności 5,7 litra. Motor wytwarza niespełna 370 KMmocy oraz 530 Nm momentu obrotowego i napędza cztery koła przez 8-biegowy automat. To przekłada się na spore możliwości – luksusowa terenówka może ciągnąć przyczepę o masie sięgającej do 3 500 kg.

Lexus wyposaża ten model również w dwa zbiorniki paliwa o łącznej pojemności aż 138 litra. Na australijskim rynku można też kupić Lexusa LX w wariancie 450d z 4,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym V8 o mocy 270 KM.

Australijscy nabywcy modelu LX w standardzie otrzymują trzyletnie członkostwo w programie Lexus Encore Platinum. Jego kluczowym elementem jest usługa Lexus on Demand, która pozwala wypożyczyć inny model marki – np. coupe LC lub limuzynę LS. W ramach członkostwa oferowanego razem z nowym SUV-em można skorzystać z usługi cztery razy na przestrzeni trzech lat, za każdym razem wynajmując auto na maksymalnie osiem dni.