MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: NOWY TERMIN

WJLU7MOA 1_001

Automobilklub Krakowski przygotowuje 7. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Te ogólnopolskie zawody są od 2007 roku rozgrywane w Wieliczce. Ustalony został nowy termin imprezy.

– Nasza impreza odbywa się na ulicznej trasie w centrum miasta. Z uwagi na inne przedsięwzięcia, przewidziane w marcu w Wieliczce, przyjęliśmy do realizacji propozycję władz miasta i gminy, aby Memoriał został przeprowadzony w terminie 16-17 marca. Informujemy o tym zainteresowanych zawodników i sympatyków sportu samochodowego, bo uprzednio podawaliśmy termin 9-10 marca – mówi Andrzej Borowiczka, dyrektor zawodów.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: PAMIĘCI MISTRZÓW


Dodaje też, że wieczorny prolog w sobotę będzie rozegrany w formie dwóch biegów na trasie identycznej jak przed rokiem. W niedzielę 17 marca zostaną przeprowadzone główne biegi memoriałowe na trasie zbliżonej do jej zeszłorocznego przebiegu.

– Podtrzymujemy również tradycję zawodów amatorskich, a ich termin będzie o tydzień wyprzedzał główną imprezę w Wieliczce. 3. Memoriał dla nielicencjonowanych będzie rozegrany w sobotę 9 marca na trasach wokół Łapanowa, rodzinnego miasteczka Janusza Kuliga – informuje Dariusz Kowalski, dyrektor amatorskiego memoriału.

Fot. Łukasz Krasowski