MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: TRWAJĄ ZGŁOSZENIA

LK_D300s

Już po raz trzeci Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbywa się w rozszerzonej formule. Oprócz ogólnopolskich zawodów, wyznaczonych w Wieliczce na 16-17 marca, będzie też zorganizowana odrębna impreza lokalna pod nazwą 3. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla Amatorów.

– Ten rajd przeprowadzimy w myśl regulaminów KJS w sobotę 9 marca na trasach wokół Łapanowa, rodzinnego gniazda Janusza Kuliga – informuje Dariusz Kowalski, dyrektor tej części memoriałowych zawodów.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


Rozdzielenie terminów rajdu w Łapanowie i ulicznych wyścigów w Wieliczce pozwala Automobilklubowi Krakowskiemu na organizacyjne wzmocnienie zawodów. Dariusz Kowalski dodaje, że wpłynęło do tej pory ponad 40 zgłoszeń, ale termin ich składania jeszcze nie upłynął, więc nadal można się zgłaszać, bo pojemność trasy pozwala na zwiększenie liczby uczestników. Startować mogą zawodnicy bez licencji, zaś dla licencjonowanych przewidziano odrębną kategorię.

Główne zawody memoriałowe będą rozegrane o tydzień później i będą imprezą dwudniową.

– Wzorem zeszłego roku rozpoczynamy od prologu w sobotni wieczór 16 marca na malowniczej trasie wśród staromiejskich zaułków Wieliczki – zapowiada dyrektor 7. Memoriału, Andrzej Borowiczka.

W niedzielę 17 marca wyścig ze startem przed halą sportową „Solne Miasto”. I w sobotę, i w niedzielę będą rozegrane po dwa biegi, a do klasyfikacji będą wliczane czasy obu przejazdów. Zgłoszenia można składać albo do obu konkurencji łącznie, albo osobno tylko do jednej z nich.

Regulaminy imprez są opublikowane na klubowej stronie www.automobilklub.krakow.pl, a także na specjalnej stronie www.superos.pl. Organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego podkreślają bardzo życzliwą pomoc, udzielaną przez miejskie, gminne i powiatowe władze Wieliczki oraz gminy Łapanów.

GCh

Fot. Łukasz Krasowski