MERCEDES: KAMIL STOCH W AMG CLA 45

KS_mer1

Mistrz olimpijski i Mistrz Świata w skokach narciarskich Kamil Stoch odebrał kluczyki do białego GLA 45 AMG.

Kompaktowy SUV dysponuje najmocniejszym produkowanym seryjnie silnikiem 4-cylindrowym na świecie – 2-litrową jednostką turbo o pojemności 360 KM. W rezultacie od 0 do 100 km/h przyspiesza w ciągu zaledwie 4,8 sek i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.


Zobacz także:

SPORT


 

Dla porównania, skoczkowie na największych skoczniach rozpędzają się do ponad 100 km/h.

Ale nie tylko sportowe osiągi łączą Kamila Stocha i GLA 45 AMG. Mercedes legitymuje się najlepszą w segmencie aerodynamiką, zestrojony przez inżynierów z Affalterbach układ jezdny oraz bezpośredni, progresywny układ kierowniczy zapewniają mu wyjątkową dynamikę jazdy i zwinność, a wysokowydajne hamulce AMG z perforowanymi tarczami (350 mm średnicy z przodu i 330 mm z tyłu) pozwalają skutecznie wytracać prędkość.

KS_mer2

Są też różnice – w przeciwieństwie do nowego właściciela, kompaktowy SUV ze stajni Mercedes-AMG zawsze pewnie trzyma się drogi. Pomaga mu w tym inteligentny napęd na obie osie 4MATIC.

Kamil Stoch – zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2013/2014, podwójny mistrz olimpijski i indywidualny Mistrz Świata w skokach narciarskich – odebrał kluczyki do białego GLA 45 AMG w siedzibie salonu Sobiesław Zasada Automotive w Krakowie. Kamil od dłuższego czasu współpracuje z Mercedes-Benz. Jako ambasador marki, ostatnio jeździł najmocniejszą Klasą A – modelem A 45 AMG.

– Mam z nią świetne wspomnienia. W górach przyda mi się jednak wyższy prześwit GLA 45 AMG, no i relingi do mocowania sprzętu. Na szczęście oba modele napędza ten sam silnik i oba mają to samo niesamowite brzmienie! – powiedział skoczek.