MERCEDES: KLASA G W ŚWIETNEJ FORMIE

Produkowana nieprzerwanie od niemal 33 lat, Klasa G odniosła kolejny sukces. Kolejny rok z rzędu czytelnicy magazynu “Off Road” nagrodzili ją tytułem “Off-roader of the year 2012”, i to w dwóch kategoriach: “Luxury off-roader” oraz “Classic”. Nowa Klasa M, obecna na rynku dopiero od kilku miesięcy, zdążyła już zdobyć drugie miejsce w kategorii “Luxury SUV” oraz “Newcomer”.

Klasa G od 1979 roku pozostaje stałym elementem portfolio Mercedes-Benz, a jej oferta jest systematycznie rozwijana. Już po raz dziewiąty zdobyła uznanie czytelników.

Rodzina Klasy G obejmuje trzy wersje nadwoziowe: Station Wagon z krótkim rozstawem osi, Station Wagon z długim rozstawem osi oraz Kabriolet. Każdy z nich występuje z oszczędnym turobodieslem V6 z technologią BlueTEC o mocy 155 kW (210 KM) i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego lub z potężnym, 5,5-litrowym silnikiem benzynowym V8 o mocy 285 kW (388 KM) i 530 Nm momentu. Flagowy model G 55 AMG – dostępny tylko z 5-drzwiowym nadwoziem – napędza doładowany motor V8 o mocy 373 kW (507 KM) i potężnym maksymalnym momencie obrotowym, równym 700 Nm.

Dobre własności terenowe gwarantuje Klasie G najnowsza technologia z dziedziny układów napędowych i dynamiczne systemy kontroli prowadzenia. Seryjne wyposażenie modelu obejmuje permanentny napęd na cztery koła z reduktorem, elektroniczny system kontroli stabilności 4ETS, trzy blokady mechanizmów różnicowych uruchamiane za naciśnięciem przycisku oraz 7-stopniową przekładnię automatyczną 7G-TRONIC.

Klasa G Professional, nagrodzona w kategorii “Classic“, to odmiana użytkowa, zaprojektowana z naciskiem na terenową wytrzymałość. Doskonale sprawdza się w sytuacjach ekstremalnych – na przykład w rękach służb ratowniczych i miłośników off-roadowych wyzwań.

Chociaż pierwszej egzemplarze trzeciej generacji Klasy M dotarły do klientów dopiero późną jesienią ubiegłego roku, w plebiscycie organizowanym przez magazyn “Off Road” model zdobył już drugie miejsce w kategoriach “Luxury SUV” oraz “Newcomer”. Mercedes-Benz Klasy M imponuje swoją wydajnością i zużywa średnio o 25 proc. mniej paliwa od poprzedników. Klasowy mistrz oszczędności, ML 250 BlueTEC 4MATIC, potrzebuje w cyklu mieszanym jedynie 6 l/100 km (158 g CO2/km).

Nowa Klasa M wyróżnia się także w dziedzinie bezpieczeństwa, komfortu oraz właściwości jezdnych – zarówno na asfalcie, jak i poza nim. Permanentny napęd na cztery koła, nowa architektura podwozia i innowacyjne systemy kontroli stabilności zapewniają kierowcy przyjemność z jazdy i stabilność rodem z samochodów o znacznie niżej położonym środku ciężkości.