MERCEDES: NOWA KLASA V MA AMBASADORA – ZNANY KIEROWCA

Rafał Sonik został ambasadorem Mercedes- Benz Klasy V. Utytułowany zawodnik i przedsiębiorca przesiadł się do 300d 4MATIC w najnowszej wersji.

Samochód posiada na pokładzie m.in. umożliwiający sterowanie głosem, najnowocześniejszy multimedialny system MBUX.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Wszechstronność i stylistyka, połączona z nowym silnikiem o mocy 176 kW (239 KM) i momencie obrotowym 500 Nm przemówiły do rajdowca, przedsiębiorcy i filantropa Rafała Sonika, który na co dzień lubi łączyć sportową pasję i życie zawodowe.

Dynamika czterocylindrowego silnika OM 654łączy się z rozsądnym apetytem na paliwo: szacowane łączne zużycie wynosi 7,3 l / 100 km, a łączna emisja CO2 191 g / km.

Model 300d 4MATIC w wersji Exclusive posiada otwierany szklany dach oraz pakiet sportowy AMG, któremu zawdzięcza bardziej wyrazisty wygląd, m.in. za sprawą nowej, nabijanej chromowanymi pinami osłony chłodnicy.

– Samochód od wielu lat jest dla mnie nie tylko środkiem lokomocji, ale też miejscem pracy. W Klasie V mogę odbywać spotkania, wygodnie prowadzić wideokonferencje i maksymalnie wykorzystać czas w drodze na obowiązki zawodowe. Co więcej napęd na cztery koła pozwala mi bez problemu dotrzeć w niemal każde miejsce treningu quadowego. Nawet to z pozoru niedostępne. Dla każdego miłośnika off-roadu to szczególnie cenna cecha – mówi Rafał Sonik.

W Klasie V po raz pierwszy dostępna jest automatyczna skrzynia biegów 9G-Tronic. Bogate jest wyposażenie w systemy bezpieczeństwa. Nowy model oferuje kompleksową gamę systemów bezpieczeństwa i asystujących. Po raz pierwszy dostępny jest Active Brake Assist (Aktywny asystent układu hamulcowego). W pojeździe Rafała znalazł się też system utrzymywania odległości Distronic Plus, a także pakiet usług Mercedes me oraz Nawigacja Plus.

Nowe auto zostało wyposażone też m.in. w pakiet Asystenta jazdy, pakiet parkowania z kamerą 360 st., Asystenta utrzymania pasa ruchu i Asystenta wspomagania koncentracji Attention Assist. O dostęp do rozrywki oraz informacji w pojeździe dba system wielofunkcyjny MBUX z wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala (26 cm), radiem cyfrowym i nawigacją. Za doskonałe nagłośnienie odpowiada system Burmester Surround.

– Jako sportowiec jestem jednym z ambasadorów Złotych Zasad Bezpieczeństwa Międzynarodowej Federacji FIA. Ten element jest więc dla mnie bardzo istotny, dlatego doceniam wysiłki marki Mercedes- Benz w zakresie poprawy bezpieczeństwa Klasy V. Od kolejnego Rajdu Dakar będziemy korzystać z systemów ostrzegających przed niebezpieczeństwem na trasie. To bardzo budujące, że również systemy Mercedesa wpisują się w trend, w którym wsparcie dla kierowcy w dbałości o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników ruchu jest priorytetem – podkreśla SuperSonik, dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata i zwycięzca Rajdu Dakar.

Nadwozie w kolorze „błękit kawansytu metalik” oraz wnętrze utrzymane są w stylizacji Avantgarde z pakietem sportowym AMG, obejmują m.in. 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz dywaniki z emblematem AMG, a także tylny spoiler. Atmosferę komfortu w kabinie podkreśla nastrojowe oświetlenie Ambiente.

Jazdę z tyłu dodatkowo uprzyjemnia pakiet stołowy, który obejmuje wiele funkcjonalnych dodatków – na składanym i przesuwanym stoliku można coś zjeść, ale także pracować lub bawić się. Fotele pokrywa tapicerka ze skóry nappa w kolorze tartufo.

– Niezwykle istotne jest dla mnie to, żeby samochód był funkcjonalny, bezpieczny i godny zaufania. Klasa V spełnia wszystkie te wymagania, a dodatkowo jest bardzo elegancka, stylowa i wygodna, a to czyni z tego modelu samochód idealny! – dodaje quadowy mistrz Rafał Sonik.