MERCEDESEM PO WIŚLE 2013: JUBILEUSZOWY ZLOT

M 1_t2906631

Już po raz dziesiąty do Płocka przyjadą właściciele i sympatycy klasycznych Mercedesów, by wziąć udział w zlocie “Mercedesem po Wiśle”, który odbędzie się w dniach 29 i 30 czerwca.

Organizatorzy spodziewają się około siedemdziesięciu pojazdów z całego kraju, w tym wiele bardzo rzadkich egzemplarzy Mercedesów. W ciągu dwóch dni imprezy będzie można podziwiać je w wielu miejscach Płocka.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
TURYSTYKA


Jak zapowiada komandor imprezy Maciej Kulas, w tym roku będzie można zobaczyć wiele ciekawych klasyków z charakterystyczną gwiazdą na masce. Paweł Grzegorczyk – kolekcjoner z Łodzi – przyjedzie jednym z trzech Mercedesów ze swojej stajni: MB 300C 1956 Adenauer, lub 220SE Cabriolet 1960 albo 230N Roadster 1937. W Płocku pojawi się także słynny krakowski kolekcjoner i uczestnik tegorocznego Rajdu Mille Miglia – Tadeusz Kozioł aby zaprezentować wspaniałego Mercedes 300SL Gullwing 1954.

M 2_t2906242

Współpomysłodawca płockiej imprezy, Maciej Lichy z Warszawy przyjedzie Mercedesem 230SL Pagoda z roku 1966. Organizatorzy spodziewają się również Romana Dębeckiego (na co dzień dziennikarza tygodnika Auto Świat) który zapowiedział się z Mercedesem 300C Adenauer z roku 1955. Leszek Ficenes przyjedzie z kolei MB 200 Kurtz Roadster 1936. Ogółem na płockiej imprezie spodziewanych jest około siedemdziesięciu zabytkowych i klasycznych Mercedesów. Wśród uczestników imprezy nie zabraknie także gości z zagranicy. Do Płocka przyjadą kolekcjonerzy m.in. z Gruzji, Holandii, Danii i Białorusi.

Bardzo ciekawie zapowiada się także program zlotu. W sobotę 29 czerwca około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku przed płockim ratuszem. W niedzielne przedpołudnie uczestnicy zlotu przejadą zorganizowaną kolumną z Domu Technika w Płocku do Stadniny Ogierów w Łącku. Początek przejazdu zaplanowano na godz.11.00. Będzie on wiódł ulicami: Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka – Kolegialną – 1-go Maja – Warszawską – Mostową – Kilińskiego – Starym Mostem – Radziwie – Góry – Grabina – Łąck.

O 14.30 na Starym Rynku rozpocznie się z kolei koncert Ani Rusowicz pod hasłem: „Jej Big-Bit i nasze Mercedesy”. Oczywiście koncert jest ogólnodostępny i organizatorzy zapraszają na niego wszystkich widzów i mieszkańców Płocka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od początku zamysłem organizacji płockiej imprez było stworzenie możliwości spotkań towarzyskich dla posiadaczy i fascynatów „gwiazdy Mercedesa” w przyjaznej atmosferze pozbawionej sportowej rywalizacji, czego zabytkowe Mercedesy nie lubią. Miłym akcentem jest także fakt, iż Maciej Kulas – organizator i współpomysłodawca „Mercedesem po Wiśle” został w tym roku nominowany do tytułu Płocczanina Roku m.in. właśnie za swój skromny wkład w propagowanie Płocka przy okazji imprezy i za samą inicjatywę jej stworzenia oraz dziesięcioletni okres organizacji. Plebiscyt organizują Gazeta Wyborcza i Urząd Miasta Płocka.

Harmonogram zlotu zamieszczamy w galerii pod tekstem.

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Autoserwis Mazowsze Sp. z o.o.
Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
Patronat medialny: Mercedes Magazyn, Classicauto, NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, Portalplock.pl

Więcej informacji: mercedesempowisle.pl oraz facebook.com/MercedesemPoWisle

Informacji udziela również Maciej Kulas – Komandor Zlotu: m.kulas@mercedesempowisle.pl

DLOPL


Zobacz także:
MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT ROZPOCZĘTY!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: POLSKA GOLA!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: JUŻ TRWAJĄ ZAPISY
MOTO-KOM: ZAPROSZENIE NA OTWARCIE SALONU
MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT CZAS ZACZĄĆ!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2011: VIII ZLOT W PŁOCKU CORAZ BLIŻEJ
MERCEDESEM PO WIŚLE: ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU