MILLERS OILS: NOWE LABORATORIUM NA WYSPIE

Podczas “Dnia Otwartego Millers Oils” oficjalnie otworzyła swoje najnowsze laboratorium oraz centrum R&D (badania i rozwój) w Brighouse, Yorkshire, Wielka Brytania. Oszczędność energii oraz redukcja CO2 są coraz ważniejsze w obecnych czasach, a Millers Oils – niezależna, angielska firma – produkuje środki smarne oszczędzające energię już od 125 lat.

Firma Millers Oils zainwestowała ponad 500 000 funtów w nowy kompleks laboratoriów, który pozwala na dalsze prowadzenie badań nad wykorzystaniem nanotechnologii do produkcji olejów o zredukowanym tarciu, które wyznaczają nowe standardy oszczędności energii.

– Nowe centrum R&D jest niezbędne do tego, aby kontynuować naszą tendencję wzrostu, którą mogliśmy odnotować w ciągu minionej dekady – powiedział Nevil Hall, dyrektor zarządzający Millers Oils. Będąc relatywnie małą firmą, istotne jest, abyśmy znajdowali innowacyjne rozwiązania problemów, z jakimi spotykają się nasi klienci.

Firma od samego początku bardziej skupiała się nad rozwojem technologicznym, niż marketingowym, jako podstawie do osiągnięcia sukcesu na rynku. Dzięki produktom takim jak rewolucyjne oleje serii Nanodrive, żel Solform do formowania rur, czy też dodatkom do paliw VSPe, firma zbudowała swoją reputację, co pozwoliło na niemal potrojenie przychodów w ciągu ostatnich 11 lat.

Za sukces, jakim jest znaczny wzrost eksportu, w 2012 roku firma dostała prestiżową nagrodę Królowej Brytyjskiej: Queen’s Award for Enterprise – International Trade.

Podkreślając wartość sportów motorowych, zarówno jeśli chodzi o rozwój nowych produktów, jak i budowanie wizerunku marki, Millers Oils przedłużyło o 3 lata umowę sponsorską z gwiazdą Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii – Callum’em Black w Citroenie DS3.

Zobacz w wersji orginalnej: youtu.be.

Jednak prawdziwą “wiśnią na torcie” jest współpraca z zespołem Czech Ford National Rally Team, w barwach którego startują w samochodzie Ford Fiesta WRC Martin Prokop i Zdenek Hruza. Obecnie zajmują 7 miejsce w klasyfikacji rajdowych samochodowych Mistrzostw Świata (WRC).

Millers Oils na fb: www.facebook.com/Millers.Oils.Polska.