MITSUBISHI: ŚWIETNE WYNIKI SPRZEDAŻY ECLIPSE CROSS PHEV I SPACE STAR

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nr 1, 2 i 3 w rankingach sprzedaży, Space Star z 41% wzrostem rejestracji w 2022 roku

Raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM prezentujący liczbę zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów w 2022 roku pokazuje, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajmuje czołowe pozycje wśród modeli PHEV i wraz z miejskim Mitsubishi Space Star cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich klientów a wzrosty sprzedaży przewyższają rezultaty notowane przez konkurencję. Już w marcu tego roku gama samochodów marki spod znaku Trzech Diamentów dostępna na polskim rynku poszerzy się o wyczekiwanego przez klientów SUV-a Mitsubishi ASX.


Zobacz także:

SSANGYONG: REKORD SPRZEDAŻY W 2022 ROKU

ECO


 

Eclipse Cross PHEV nr 1, 2 i 3

Według opublikowanego właśnie raportu PZPM za okres od stycznia do grudnia 2022 roku model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka, okazał się bestsellerem wśród ponad 14 modeli SUV PHEV segmentu C osiągając wynik 469 zarejestrowanych aut. Jest to ponad 2 krotnie więcej niż drugi w kolejności model Jeep Compass oraz trzecia Kia Sportage. Model ten znalazł się także na 2. miejscu wśród wszystkich 20 SUV-ów, małych i dużych z napędem PHEV popularnych marek – z wyłączeniem modeli premium oferowanych na polskim rynku. W rankingu wszystkich 80 modeli PHEV ze wszystkich segmentów rynku, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajmuje 3. miejsce za Mercedesem GLE i Toyotą RAV4.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Mitsubishi Eclipse Cross PHEV odnotował aż 127% wzrost sprzedaży – to drugi największy skok w segmencie C-SUV PHEV.

41% wzrost sprzedaży Mitsubishi Space Star

Na popularności bardzo mocno zyskuje także miejski model Mitsubishi Space Star, który w 2022 roku powiększył sprzedaż w porównaniu z poprzednim rokiem aż o 41%. To drugi pod względem wielkości wzrost sprzedaży w tym popularnym segmencie rynku. Mitsubishi Space Star, który plasuje się wśród 6 najbardziej dostępnych cenowo nowych samochodów w Polsce, jest niezwykle ceniony przez klientów za niskie spalanie na poziomie 5 litrów/100 km, znakomitą relację ceny do jakości i wyposażenia, świeży design, pojemne wnętrze dla 5 osób i niewielkie wymiary zewnętrzne oraz promień skrętu wynoszący zaledwie 4,6 metra ułatwiające parkowanie. Rzadko oferowana przez konkurencję w tym segmencie w niższych wersjach wyposażenia, bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów sprawia, że Mitsubishi Space Star jeszcze lepiej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Całości dopełnia szeroka, 5-letnia gwarancja z assistance, która wraz ze Zobowiązaniem Serwisowym Mitsubishi oferowana jest przy zakupie wszystkich modeli marki w Europie.

Auta Mitsubishi do odbioru od ręki, nowe ASX już w marcu w salonach

Zaletą samochodów Mitsubishi jest natychmiastowa możliwość ich kupna I odbioru. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i miejski model Mitsubishi Space Star a także pickup Mitsubishi L200, są dostępne od ręki w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów (ich lista znajduje się na www.mitsubishi.pl/dealerzy) które oferują bezpłatne jazdy próbne tymi modelami Jazda próbna Mitsubishi. 

Już niebawem – w marcu tego roku – w polskich salonach zadebiutuje także nowa generacja Mitsubishi ASX. Nowy model zostały opracowany specjalnie z myślą o europejskich kierowcach, co znalazło odbicie w linii stylistycznej, obszernym wnętrzu z niezwykle przemyślanymi rozwiązaniami, pozwalającymi na elastyczne kształtowanie przestrzeni pasażerskiej i bagażowej, z przesuwaną kanapą oraz w oszczędnych, przyjaznych środowisku układach napędowych i zaawansowanych systemach bezpieczeństwa, komunikacji i rozrywki, wspierających kierowcę i pasażerów podczas podróży.