MOTO ORKIESTRA W REMBERTOWIE, MOTO WOŚP W KRAKOWIE

stw

12 stycznia zagra po raz 22. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oczywiście wśród “grających” nie zabraknie przedstawicieli środowiska moto-sportów. Największe imprezy odbędą się w Rembertowie i Krakowie.

Moto Orkiestra organizowana przez Automobilklub Polski została w tym roki zmilitaryzowana. Ze stołecznego Bemowa została przeniesiona na teren Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie.


Zobacz także:
SPORT
WOŚP 2014


AON okazał się bardzo gościnny dla entuzjastów motoryzacji już w grudniu ubiegłego roku, gdy na jego terenie odbyły się dwa odcinki specjalne 51. Rajdu Barbórka. Tym razem atrakcji w Rembertowie będzie jeszcze więcej – Militarna Moto Orkiestra grać będzie od godziny 10 do 20-tej, kiedy to zabłyśnie “Światełko do nieba”. Plan imprez jest bardzo bogaty, a będą się one odbywały zarówno w terenie, jak też w hali sportowej, terenie poligonu w Wesołej czy sali widowiskowo – konferencyjnej im. generała Gągora. Samochody rajdowe i zabytkowe nie tylko uczestniczyć będą w wystawie, ale też przejadą po Rembertowie. Utytułowani kierowcy będą wozili chętnych po trasie OS-u. Nie zabraknie licytacji, ale także pokazów (w tym driftowych), koncertów i występów artystycznych.

Oj będzie się działo! Potwierdza to Daniel Siemczuk, który od lat z gronem przyjaciół jest głównym dyrygentem Moto Orkiestry Świątecznej Pomocy.

A pełny program imprezy zobaczyć można na stronie http://motoorkiestra.pl oraz na facebooku. Warto wybrać się do Rembertowa!

La_9650

WOŚP W KRAKOWIE

W tę niedzielę od godz. 11 do 17 na parkingu przed krakowskim centrum handlowym M1 przy al. Pokoju zagra automobilowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z udziałem licznych przedstawicieli sportów motorowych. Automobilklub Krakowski organizuje tę imprezę przy partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklowym „Grupa Południe” oraz z grupą „Drift Paradise”. Wystąpią m.in. kierowcy rajdowi i wyścigowi, drifterzy, quadowcy i motocykliści.

Dariusz Kowalski, koordynator z ramienia Automobilklubu Krakowskiego: W pasażu wewnątrz centrum M1 odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych, a wśród eksponatów będzie Ford Sierra, którym startował Marian Bublewicz oraz replika Forda Focusa WRC Janusza Kuliga. Przed centrum M1 będą wystawione fascynujące maszyny sportowe – Lamborghini Gallardo oraz Nissan GTR, a licytować będziemy vouchery na przejażdżkę tymi właśnie autami na torze „Kielce” w Miedzianej Górze. Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu Grupy Ratowniczej R2 – Motocyklowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które od dziesięciu lat działa w Krakowie i dysponuje jedynym w naszym kraju fabrycznym motocyklem-karetką marki BMW. Będą także pokazowe jazdy motocyklistów z grupy „Ostra jazda” oraz Moniki „Katanki” Jaworskiej, która z sukcesami startuje w Motocyklowym Pucharze Yamahy, a przed dwoma laty zwyciężyła w prestiżowych zawodach o Puchar Włoch. Artystyczno-estradową ozdobą programu będą występy grupy muzycznej „Stokrotki”, która działa w Krakowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci niewidomych i słabo widzących. Zagrają także grupy „M Only” oraz „Królewski Styl”.
Na sześciogodzinny program będą również składać się widowiskowe pokazy jazdy kierowców wyczynowych. Swój udział zadeklarowali zawodnicy z najwyższej półki. Jest wśród nich drifter Bartosz Ostałowski, który mimo utraty obu rąk imponująco opanował technikę jazdy w poślizgu. Kartingowiec Karol Basz ma w dorobku znaczące sukcesy międzynarodowe. Mateusz Lisowski i Maciej Steinhof to ścisła czołówka wyścigowa. I wreszcie znani krakowscy rajdowcy – Leszek Kuzaj, Jan Chmielewski, Szymon Kornicki, a każdy z nich ma w dorobku cenne sukcesy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Oczywiście widzowie będą mogli uczestniczyć w licytacji przejazdów u boku kierowców wyczynowych. Będą też licytowane książki o sławnym kierowcy Marianie Bublewiczu (który zginął 21 lat temu na trasie Zimowego Rajdu Dolnośląskiego) i okazałe albumy „Kronika Fotograficzna Polskich Rajdów 2013”. Przedmioty na tę licytacje przekazali zawodnicy – Karol Basz, Jan Chmielewski i Szymon Kornicki. Na licytację dostaliśmy też karnety wstępu do sportowych obiektów w wielickiej hali „Solne Miasto”. Oczywiście dochód z tych licytacji wzbogaci konto Wielkiej Orkiestry, bo przecież właśnie to jest istotą naszych działań; krótko przed godz. 18 wyruszymy sprzed centrum M1 w kolumnie pojazdów zabytkowych do Rynku Głównego, by w rajdowym Citroenie DS3 Szymona Kornickiego przewieźć to, co uda się nam zdobyć dla WOŚP i pochwalić się tym przed krakowską publicznością i przed ogólnopolską widownią telewizyjną.

Także w wielu innych miastach Polski zawodnicy wszystkich dyscyplin sportu samochodowego grać będą z WOŚP!

Warto przypomnieć, że wcześniej – podczas 51. Rajdu Barbórka kierowcy, w tym czterokrotny Mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz wozili zwycięzców licytacji, z których dochód przeznaczony był na WOŚP 2014 (na zdjęciu: J. Baran, D. Siemczuk i K. Kajetanowicz – fot. P. Nurczyński).

najlepsi_siemczuk