MOTOCYKLOWY TEAM RECYKL Z TYTUŁAMI

W miniony weekend w Poznaniu odbyła się ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, która po raz kolejny okazała się bardzo udana dla Team Recykl.

Już wcześniej tytuł Mistrza Polski Supersport zdobył Marek Szkopek, a głównym celem zespołu była podwójna korona i drugie miejsce w generalce dla Sebastiana Zielińskiego. Plan został wykonany perfekcyjnie i dzięki dwóm drugimi miejscom Zioło odniósł swój największy sukces w seniorskich wyścigach. Marek w sobotę był trzeci, a w niedzielę ósmy, ale w obu wyścigach zdobywał bonusowe punkty za najlepsze okrążenie wyścigu.

W klasie Superbike swoje pierwsze podium wywalczył jeżdżący manager zespołu Bartek Lewandowski, który w niedzielę był trzeci. W sobotnim wyścigu Lewandowski był piąty i sezon zakończył na siódmym miejscu ze stratą zaledwie punktu do pierwszej piątki.

Team Recykl wygrał też z ogromną przewagą klasyfikację zespołową w klasie Supersport.

Uwieńczeniem sezonu będzie dla Team Recykl finał Mistrzostw Europy, który odbędzie się za miesiąc (7.10.2012) w Hiszpańskim Albacete. Marek Szkopek zakwalifikował się do tych prestiżowych zawodów jako Mistrz Alpe Adria Supersport.

Bartek Lewandowski: Bardzo się cieszę z podium, szkoda tylko, że przyszło na koniec sezonu. Teraz przez całą zimę będę musiał czekać na kolejną szansę. Już wcześniej byłem blisko takiego sukcesu, ale brakowało szczęścia. Cieszę się też z postawy Marka i Sebastiana, którzy pojechali zespołowo i wykonali plan, który założyliśmy przed weekendem. Dziękuję naszym sponsorom i kibicom za wsparcie.

Sebastian Zieliński: Dziękuję Markowi i Team Recykl za wsparcie, jakie dostałem w ostatni weekend i przez cały sezon. Bardzo się cieszę z drugiego miejsca w mistrzostwach Polski i mam nadzieję, że w przyszłości osiągniemy jeszcze więcej.

Marek Szkopek (Automobilklub Polski): Mimo, że do Poznania jechałem jako Mistrz Polski i Alpe Adria musiałem się w weekend sporo napracować, ale tego wymagało dobro zespołu. Cieszę się, że wszystko się udało i teraz spokojnie możemy skoncentrować się na mistrzostwach Europy. Dziękuję Team Recykl, Pirelli i wszystkim sponsorom.