W NIEDZIELĘ PLATINUM RALLY SPRINT IMIENIA JANUSZA KULIGA

W miniony poniedziałek, 19 października przypadała 51. rocznica urodzin niezapomnianego mistrza kierownicy i wspaniałego Człowieka, Janusza Kuliga.

Jego macierzysty Automobilklub Krakowski czci ją zawodami o nazwie PLATINUM Rally Sprint im. Janusza Kuliga.


Zobacz także:

RAJDY


 

– Impreza odbędzie się w Brzegach koło Wieliczki w niedzielę 25 października z udziałem wyłącznie zawodników licencjonowanych; lista zgłoszeń przekroczyła 30 załóg. W programie jest trzykrotnie przejeżdżany odcinek, który mierzy 5,09 km. Bazę imprezy oraz park serwisowy ulokowano w obrębie Campusu Misericordiae – Brzegi 254 – na obszarze Pół Papieskich, wykorzystywanych podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 – informuje Małgorzata Dybczyk, Dyrektor PLATINUM Rally Sprintu.

– Wszyscy wiemy, jak bardzo tegoroczny sezon został okrojony z powodu epidemicznych obostrzeń. Właśnie dlatego odwołaliśmy 4. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który miał się odbyć w Wieliczce w kwietniu. Nasza impreza ma w tę niedzielę w pewnym stopniu zrekompensować odwołane zawody sprzed półrocza. W związku z ograniczeniami wynikającymi z czerwonej strefy – imprezy sportowe bez udziału kibiców, która objęła teren imprezy, przygotowaliśmy dla fanów sportu motorowego relacje online na Facebooku Automobilklubu Krakowskiego. Zachęcamy do śledzenia online przebiegu PLATINUM Rally Sprintu im. Janusza Kuliga. Po bliższe informacje należy sięgnąć na stronę www.automobilklub.krakow.pl – dodaje Paweł Owczyński, prezes klubu.

GCh
Fot.: Mariusz SŰSS