NISSAN: REGIONALNY FINAŁ GT ACADEMY W KRAKOWIE

Ni 1_108327_22_30

24 najlepszych zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, wyłonionych w trwających ponad miesiąc eliminacjach GT Academy, w dniach 28-29 sierpnia w Krakowie stanie do rywalizacji o udział w wielkim międzynarodowym finale na torze Silverstone.

W eliminacjach wzięło udział ponad 765 000 osób z 18 krajów europejskich uczestniczących w projekcie GT Academy. Na całym świecie ponad 1,3 mln osób pobrało specjalną demonstracyjną wersję gry Gran Turismo6 z wyjątkowo realistycznie odwzorowanym torem Silverstone oraz samochodami Nissan 370Z i Nissan LEAF ze napędem elektrycznym.


Zobacz także:
SPORT
RUSZAJĄ ELIMINACJE DO GT ACADEMY 2013


W Polsce w tym roku projekt GT Academy przyciągnął prawie 33 tysięcy uczestników, którzy wzięli udział w kwalifikacyjnej próbie czasowej online. Oprócz eliminacji w sieci zainteresowanych nie brakowało także na zawodach prowadzonych „na żywo” w sześciu największych miastach Polski: Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Katowicach.

W toku eliminacji wyłonionych zostało 4 zawodników z klasyfikacji online oraz 2 zawodników, którzy osiągnęli najlepsze czasy spośród wszystkich uczestników sesji kwalifikacyjnej „na żywo”. Reprezentować nasz kraj podczas regionalnego finału w Krakowie i walczyć o udział w międzynarodowym finale na torze Silverstone będą: Damian Lempart ze Świdnicy, Mateusz Mycio z Olchowy, Łukasz Kosal z Ogorzelca, Paweł Ledwoń z Opola, Andrzej Leśniewski z Krakowa oraz Jacek Górlicki z Szydłowca.

Ni 2_108325_22_30

Podczas finału grupowego, 28-29 sierpnia w Krakowie, wraz z najlepszymi zawodnikami z Czech, Słowacji i Węgier będą oni rywalizować w rozgrywkach Gran Turismo oraz testach sprawnościowych i psychologicznych, a następnie sprawdzą swoje umiejętności za kierownicą prawdziwego samochodu Nissan Juke Nismo na specjalnie zaaranżowanym w tym celu torze. Wyłoniona w toku tych zmagań najlepsza szóstka (po jednym zawodniku z każdego z czterech krajów + dwie osoby wyłonione w dogrywce) weźmie udział w obozie „Race Camp” na brytyjskim torze Silverstone we wrześniu.

Podczas obozu uczestnicy zostaną poddani wymagającym testom jazdy na torze oraz sprawdzianom pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów i sędziów. Zwycięzca tegorocznej europejskiej edycji konkursu w nagrodę otrzyma możliwość jeżdżenia za kierownicą Nissana GT-R Nismo GT3 o mocy ponad 500 KM przez pełen sezon wyścigowy.

Program rozwoju kierowców GT Academy jest obecnie jedną z najbardziej zaawansowanych tego typu inicjatyw na świecie. Jego sukces potwierdziły zwycięstwa w mistrzostwach oraz miejsce na podium w słynnej klasie LMP2 24-godzinnego wyścigu Le Mans, wywalczone przez mistrzów GT Academy Lucasa Ordoñeza (Hiszpania) i Janna Mardenborougha (Wielka Brytania).

Ni 4_108326_22_30