NISSAN: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA NOWEGO QASHQAIA e-POWER (CENY)

Oferta modelu Qashqai została poszerzona o wersję z zelektryfikowanym zespołem napędowym e‑POWER. Dealerzy od dziś będą przyjmować zamówienia od klientów.

Qashqai e‑POWER, dostępny w cenie od 173 700 zł, oferuje dynamikę i elastyczność napędu elektrycznego klientom, który nie są jeszcze gotowi na zmianę na samochód w pełni elektryczny.


Zobacz także:

HONDA: POZNALIŚMY CENY NAJNOWSZEGO CIVICA e:HEV

PREMIERY


 

Zaprojektowany specjalnie na rynek europejski system e‑POWER w modelu Qashqai to rozwiązanie idealne dla kierowców niezadowolonych z tradycyjnych, mało reaktywnych samochodów hybrydowych. W przypadku napędu e‑POWER nie występuje znane z wielu hybryd zjawisko „przeciągania”, ponieważ koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny. Reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia jest więc natychmiastowa, liniowa i płynna.

Energia potrzebna do zasilenia silnika elektrycznego wytwarzana jest przez zaawansowany turbodoładowany silnik spalinowy o zmiennym stopniu sprężania, cicho pracujący w tle. Przekazuje on energię bezpośrednio do silnika elektrycznego lub magazynuje ją w małym akumulatorze, zasilającym silnik elektryczny poprzez falownik albo bezpośrednio. Energia, w razie potrzeby, przekazywana może być także jednocześnie do akumulatora i silnika.

Nissan Qashqai e‑POWER ma przede wszystkim dostarczać przyjemność z jazdy i zapewniać wysoką kulturę pracy, zachowując jednocześnie wysoką wydajność. Homologowane zużycie paliwa wynoszące 5,3 l/100 km oraz emisja CO2 119 g/km plasują go wśród modeli najbardziej oszczędnych oraz o najniższej emisji w tej klasie.

Samochód jest także wyposażony w system e‑Pedal Nissana, którego włączenie umożliwia sterowanie przyspieszaniem i hamowaniem za pomocą jedynie pedału przyspieszenia. Gdy kierowca zmniejsza nacisk na pedał przyspieszenia, rozpoczyna się hamowanie (z siłą do ok. 0,2 g), a pojazd zwalnia aż do momentu osiągnięcia prędkości pełzania (ok. 10 km/h). System odciąża kierowcę zwłaszcza w ruchu miejskim – zapewnia płynną i relaksującą jazdę przy maksymalnym wykorzystaniu okazji do odzyskiwania energii z hamowania.

Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE dodaje: Cieszymy się, że atrakcyjność oferty Nissana Qashqai została wzmocniona o ten wyjątkowy i innowacyjny, zelektryfikowany układ napędowy. Jesteśmy pewni, że klienci docenią wprowadzenie systemu e‑POWER w tym modelu. Pozwoli im to czerpać radość z elektrycznej jazdy bez konieczności podłączania samochodu do ładowarki. Nie możemy się już doczekać, kiedy nowa odmiana tego bestsellerowego crossovera trafi do naszych salonów.

Od dziś klienci mogą składać zamówienia na Nissana Qashqai e-POWER w ramach przedsprzedaży. Dostawy do klientów w Polsce rozpoczną się jesienią.

Więcej informacji na temat Nissana Qashqai e-POWER oraz przedsprzedaży w Polsce znajduje się na stronie https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/qashqai.html.

Strategia elektryfikacji produktów Nissana nabiera tempa. Już wkrótce w gamie pojawi się Qashqai e‑POWER, wyznaczający kolejny ważny etap w realizacji naszego strategicznego celu elektryfikacji wszystkich modeli do 2023 r. – powiedział Guillaume Cartier, prezes Nissana w regionie AMIEO.

Wersje Nissana Qashqai e‑POWER dostępne w Polsce

Wersja Cena
N-Connecta 173 700 zł
Tekna 190 450 zł
Tekna+ 198 250 zł