NISSAN: ZMODYFIKOWANY NOTE 2012

Produkowany w Europie Note został poddany modernizacji. Przede wszystkim podstawową wersję Acenta wzbogacono o wyposażenie dostępne dotychczas w wyższych wersjach. Na wyglądzie zyskało też nadwozie.

Stało się tak dzięki zastąpieniu 15-calowych obręczy kół nowymi 16-calowymi dwukolorowymi obręczami aluminiowymi z motywem diamentu, dodaniu obwódek wokół przednich lamp przeciwmgielnych, a także wprowadzeniu do oferty nowego lakieru „Haptic Blue”.

We wnętrzu wersji Acenta+ kierowca znajdzie teraz klimatyzację, tempomat i automatyczne sterowanie reflektorami, a także nową tapicerkę foteli z niebieskimi szwami, które nadają przedziałowi pasażerskiemu bardziej prestiżowy charakter. Opcjonalny „pakiet EASY” obejmuje między innymi inteligentny kluczyk Nissan oraz elektrycznie składane lusterka boczne.

Najbogatszą wersją w ofercie na 2012 rok będzie I‑WAY, w której wyposażenie z wersji Acenta+ rozszerzono o przyciemniane szyby, czujniki parkowania z tyłu oraz popularny system Nissan Connect z wbudowanym radiem i odtwarzaczem CD, złączami do iPoda, nawigacją satelitarną i modułem Bluetooth. I‑WAY jest już standardowo wyposażona w inteligentny kluczyk i elektrycznie składane lusterka boczne.

Ceny wersji Acenta+ rozpoczynają się od: 50 490 złotych.

U wszystkich dealerów są dostępne specjalne oferty i programy finansowania zakupu pojazdu. Oferowane silniki to nadal jednostki benzynowe 1.4, 1.6 oraz diesel 1.5 dCi. Note Pure Drive z silnikiem 1.5 dCi emituje CO2 w ilości zaledwie 110 g/km przy zużyciu paliwa w cyklu mieszanym wynoszącym 4,2 l/100 km.

Pierwsze egzemplarze Note po liftingu trafią do salonów w połowie lutego. Zamówienia mogą być przyjmowane już teraz. Z uwagi na wzbogacone wyposażenie w wersji Acenta wersja Tekna została wycofana z oferty.

W ostatnim rankingu awaryjności ADAC Nissan Note zajął piąte miejsce w swojej klasie (na 23 modele).

Nissan Note jest jednym z trzech modeli produkowanych w znakomicie prosperującej fabryce Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii. W tych samych zakładach powstają także Qashqai i Juke. Od uruchomienia produkcji Note w Sunderland w marcu 2006 roku fabryka wyprodukowała 427 985 egzemplarzy tego modelu.