PEUGEOT: W OFERCIE BOXER ZE SPECJALNĄ ADAPTACJĄ

peuge-niepel1

Peugeot wprowadza do oferty model Boxera z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością. Marka od 2011 roku prowadzi specjalny program Peugeot bez Barier.

Jego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością. W 2013 roku producent został wyróżniony Medalem Przyjaciela Integracji przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

UŻYTKOWE


 

Stowarzyszenie od ponad 20 lat wspiera środowisko osób z niepełnosprawnością również w obszarze mobilności.

W ramach programu Peugeot bez Barier marka proponuje preferencyjne warunki na wybrane samochody przystosowane do potrzeb zarówno kierowców, jak i pasażerów z niepełnosprawnością. Oferuje pomoc w dostosowaniu samochodu do własnych potrzeb, doradztwo oraz formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup.

peuge-niepel2

We wrześniu tego roku oferta wzbogaciła się o nową propozycję: model Boxer z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością. Peugeot jest wyposażony w standardzie w najazdy. Zastosowane wzmocnienia i kotwiczenia pozwalają na bezpieczny przewóz pasażerów na wózkach inwalidzkich. W środku znajdują się łatwe do zdemontowania fotele (w drugim i trzecim rzędzie wyposażone w regulowane oparcia ze zintegrowanymi zagłówkami oraz 3-punktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa).

Specjalnym udogodnieniem jest wózek montowany zamiennie ze środkowym fotelem trzeciego rzędu (wprowadzenie go do kabiny umożliwiają antypoślizgowe najazdy, rampa lub winda, montowane z tyłu samochodu). Przedział pasażerski, w zależności od konfiguracji, umożliwia podróżowanie jednej lub kilku osobom na wózkach inwalidzkich.

peuge-niepel3

Podłoga przedziału pasażerskiego wykonana jest z antypoślizgowego i wodoodpornego materiału. Zamontowano w niej listwy cargo, służące do mocowania wózków inwalidzkich oraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa do transportowania osoby z niepełnosprawnością. Zabudowa auta obejmuje również oznakowanie zgodne z przepisami o ruchu drogowym (oklejenie samochodu emblematami informującymi o przewozie osób niepełnosprawnych, ostrzegawcze kierunkowskazy dachowe).

Ponadto, w zależności od potrzeb, na życzenie klienta samochód może mieć dodatkowe wyposażenie:
• dodatkowe atestowane mocowanie do wózków inwalidzkich;
• platformę najazdowa podnoszoną ręcznie na siłownikach;
• elektrycznie sterowaną windę;
• rozbudowaną klimatyzację i dodatkowy stopień ułatwiający wsiadanie (mechaniczny lub elektryczny).

peuge-niepel4

W każdym przypadku istnieje możliwość uzgodnienia szczególnych elementów wyposażenia zgodnych ze specyficznymi funkcjami docelowymi zamawianej adaptacji i samochodu. Autorem adaptacji jest renomowana firma Carpol.

Peugeot Boxer do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich posiada europejską homologację nr: e20*2007/46*0293*00.

peuge-niepel5