PGD FLOTA: FORDY W BARWACH PEPSI COLI

PGD Flota jest dostawcą 232 samochodów Ford dla PepsiCo. Na kontrakt polskiego oddziału światowego giganta spożywczego składa się 167 samochodów Ford Focus, wyposażonych w silnik Diesel o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM w nadwoziu hatchback lub kombi oraz 65 Fordów Mondeo, również wyposażonych w silnik Diesel o pojemności 2.0 i mocy 140 KM, w nadwoziu hatchback.

– Dogłębna analiza potrzeb naszej floty i parametrów zamówionych samochodów każą sadzić, że to optymalny wybór. O tyle ważny, że wiązał się z wymianą floty na jednomarkową – komentuje Dariusz Jung, Fleet & Route Engineering Manager PepsiCo.

Ponieważ PepsiCo wykorzystywało już Fordy w swojej flocie, Dariusz Jung jest przekonany, że dobre doświadczenia znajdą potwierdzenie w nowym, intensywniejszym etapie współpracy.

– Dla zespołu PGD Flota najważniejsze jest, że tak wymagający kontrahent jak PepsiCo docenił charakterystyczne cechy Fordów − bardzo dobry stosunek ceny do jakości, wyposażenia i wartości rezydualnej. Możliwość współpracy z tak uznaną firmą i cenioną marką jest powodem do dumy ale i wyzwaniem, któremu udało się sprostać dzięki flotowemu nastawieniu Ford Polska i naszej logistycznej sprawności. Za nie lada wyzwanie logistyczne należy uznać wydanie w dwa dni 232 samochodów. Realizacja tak dużego kontraktu i samo zdobycie zamówienia tak wymagającego klienta nie byłoby możliwe bez wzorcowej współpracy z Ford Polska − podkreśla Andrzej Joszczuk, dyrektor ds. sprzedaży PGD Flota.

Wszyscy użytkownicy nowych samochodów wzięli udział w szkoleniu produktowych poświęconym głównie nowym technologiom Forda, a zorganizowanym przez dostawcę aut.