POLACY NA RODZINNA WYPRAWĘ PREFERUJĄ CHORWACJĘ

turystyka-cho1

Skończyły się letnie wakacje, jednak wielu z nas właśnie jesienią wyjeżdża na urlop, korzystając z posezonowych obniżek cen.

Popularnym sposobem na wypoczynek i zwiedzanie jest wycieczka autem.


Zobacz także:

TURYSTYKA

ROZMAITOŚCI


 

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie Avis – jednej z wiodących marek wynajmu samochodu, zdaniem Polaków idealnym kierunkiem na rodzinny wyjazd autem jest Chorwacja.

Dostęp do plaż, ciepłego morza i gór – to wszystko sprawia, że Chorwacja została uznana za najlepszą destynację na rodzinny wypad samochodem przez największą część badanych – aż 44 proc. Jesień to idealny moment na wyjazd do bałkańskiego kraju, który od lat przyciąga turystów – plaże są wtedy mniej zatłoczone, pogoda jest zwykle wciąż słoneczna, ale nie dokuczają upały, jakie panują tu w czerwcu czy lipcu.

Kolejne dwa kraje, najczęściej wskazywane w badaniu jako idealne na rodzinną wycieczkę autem to Włochy – docenione przez 40 proc. ankietowanych oraz Hiszpania, która zdobyła 34 proc głosów. W obydwu krajach znajdziemy bardzo długie odcinki dróg z widokiem na morze, a na północnym wybrzeżu Hiszpanii również ocean. Dodatkowo, możemy tam robić sobie przystanki w podróży na szerokich, piaszczystych plażach, co z pewnością docenią rodziny z dziećmi.

turystyka-cho2

Szczególnie zachwycają plaże w okolicach Asturii, nad Zatoką Biskajską. Warto również zatrzymać się nieco dłużej w Santander. W okolicach miasta znajdziemy wiele pięknych plaż, a dodatkowo na tutejszym Półwyspie Magdaleny możemy odwiedzić mini zoo oraz imponujący pałac, pochodzący z początku dwudziestego wieku.

Zarówno Hiszpania, jak i Włochy słyną ze znakomitych, piłkarskich lig i wielkich klubów. Podróżując w tych krajach, warto zatrzymać się na chwilę, aby odwiedzić imponujące stadiony, takie jak Camp Nou FC Barcelony czy San Siro, na którym swoje mecze rozgrywają AC Milan i Inter Mediolan.

Tuż za podium znalazła się Polska – wyprawa samochodem we własnym kraju z rodziną to świetny pomysł na urlop według 33 proc ankietowanych. Przemierzając jego różne zakątki, zachwycimy się widokiem gór, morza, wspaniałych lasów, rozległych jezior oraz ciągnących się aż po horyzont pól i łąk. Znajdziemy tu również wiele atrakcji, idealnych, gdy podróżujemy z całą rodziną, jak choćby zamek w Malborku czy oceanarium we Wrocławiu.

Jesień to także idealny czas na zwiedzanie Puszczy Białowieskiej, zorganizowanie grzybobrania w Borach Tucholskich czy odwiedzenie morskich kurortów, które o tej porze nie są oblegane przez turystów.

Pierwszą piątkę ulubionych rodzinnych destynacji zamyka Francja z 24 proc głosów. Zamiast do często wybieranego przez turystów Paryża, warto udać się w podróż do mniej zatłoczonych i zakorkowanych o tej porze roku zakątków kraju. Miejscem, które zachwyci zarówno dorosłych, jak i najmłodszych jest Rezerwat Przyrody Camargue, położony na wschód od Montpellier.

Spotkamy tam wiele wyjątkowych gatunków zwierząt, w tym flamingi i dzikie konie. Będąc w południowej Francji, warto przemierzyć Prowansję – krainę słynącą z pięknych widoków i znakomitej kuchni. Znajdziemy tu wiele urokliwych, niewielkich miejscowości, jak choćby słynne Gordes, położone na północny- wschód od Rezerwatu Camargue.

– Rodzinna podróż samochodem może wydawać się sporym wyzwaniem logistycznym, choćby ze względu na konieczność zapakowania dużej ilości bagażu. Na taki wyjazd warto wybrać się dużym autem – Van-em albo SUV-em. Dzięki ofercie wynajmu samochodów osoby potrzebujące takiego pojazdu sporadycznie – raz lub dwa razy do roku – nie muszą kupować go na własności i ponosić związanych z tym kosztów – zaznacza Martin Gruber, Dyrektor Zarządzający Avis Budget Group na Europę Środkową.

Fot.: pexels-photo i pixabay.com