POZNAŃ MOTOR SHOW 2017: TURNIEJ MOBIL DELVAC STRONG TRAKER

Mobil Delv-po1

Turniej Mobil Delvac Strong Traker, rozegrany podczas targów motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu, który przyciągnął ogromna rzeszę oglądających kibiców, wygrał Piotr Bartosiewicz, a najsilniejszym kierowcą zawodowym został debiutant – Marcin Skiba.

Zdobył on tytuł i puchar Strong Trakera, ale również zajął wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, plasując się pomiędzy zawodnikami profesjonalnie trenującymi armwrestling.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW 2017

MOBIL DELVAC STRONG TRAKER


 

Zawody Mobil Delvac Strong Traker wróciły po roku do Poznania w odświeżonej formule. Walki przy stole poprzedziły nowe konkurencje z ciężarami o wadze 14 i 50 kg. Pierwsza konkurencja (Armlifting) polegała na podnoszeniu jednorącz ciężaru o wadze 50 kg. Atrakcyjność próby siłowej wynikała z trudności utrzymania ciężaru za obrotową rączkę o średnicy 60 mm.

Mobil Delv-po2

W drugiej konkurencji (Waga Płaczu) zawodnik musiał jak najdłużej utrzymać ciężar o wadze 14 kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni.

Turniej został rozegrany w kategorii Open, więc jego uczestnikami mogli być wszyscy pełnoletni fani czterech kółek. Wśród nich był Marcin Skiba.

– Ciężarówkami jeżdżę kilkanaście lat, a w zawodach Mobil Delvac startowałem po raz pierwszy. Na co dzień nie trenuję, na rękę siłowałem się może kilka razy wieczorową porą. Do Poznania przyjechałem z rodziną i przypadkowo natknąłem się na turniej – powiedział Marcin Skiba.

Mobil Delv-po3

Debiutant nie krył zaskoczenia wysoką lokatą i tytułem Strong Trakera. Podobnie swoją przygodę z armwrestlingiem zaczynał kilka lat temu Marcin Dudek. Najbardziej utytułowany zawodnik turniejów Mobil Delvac Strong Traker debiutował jako amator, by następnie wywalczyć sukces w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu oraz reprezentować kraj podczas Mistrzostw Świata tej dyscypliny w Malezji.

– Dalszy wzrost zainteresowania turniejem bardzo cieszy. Zaskakujące, że do finału nie awansowali utytułowani zawodnicy, między innymi zeszłoroczni finaliści – Alex Kurchecha i Weldemar Neryng. To pokazuje, że w przygotowaniach należy bardzo dużo uwagi poświęcić konkurencjom eliminacyjnym – mówi Tomasz Proc, sędzia.

W decydującej walce w kategorii Open zmierzyli się bracia, Dawid i Piotr Bartosiewiczowie.

Mobil Delv-po4

– Armwrestling trenuję od 13 lat, a na moim koncie jest 15 tytułów Mistrza Polski. Na turniej Mobil Delvac przyjechała mocna obsada, ale koledzy nie przetrwali Wagi Płaczu. Rzadko walczę z bratem, więc sobotni pojedynek na pewno ucieszył moich największych kibiców – mówi Piotr Bartosiewicz, zwycięzca klasyfikacji generalnej, który na co dzień trenuje w klubie z Choszczna.

Wyniki Mobil Delvac Strong Traker na Poznań Motor Show Truck 2017: 1. Piotr Bartosiewicz; 2. Dawid Bartosiewicz; 3. Marcin Skiba (kat. C, Strong Traker); 4. Daniel Słomka; 5. Marcin Dudek; 6. Remigiusz Junik; 7. Adam Urbański; 8. Wiesław Rzanny; 9. Bartosz Łoboda; 10. Daniel Kępa; 11. Paweł Bąk; 12. Bartosz Peciak.

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów. Mobil Delvac Strong Traker ma swoich wielkich zwycięzców. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami są Marcin Dudek oraz Alex Kurdecha.