PROFIAUTO FMX & MUSIC SHOW: SKY FIGHTERS CUP W KATOWICACH

katmo_2

Urosła liczba zawodników, którzy powalczą ze sobą podczas ProfiAuto FMX & Music Show w Katowicach. Udział potwierdzili już zawodnicy z Polski, Niemiec, Finlandii, Czech i Słowenii.

Podczas imprezy, która odbędzie się dziś tj. 23 maja w katowickim Spodku, jako pierwsza runda tegorocznego Sky Fighters CUP, będzie można obejrzeć ewolucje wykonywane na maszynach takich jak m.in. Kawasaki KXF 450 4t, Suzuki RM 250 2t czy Yamaha YZ 250 2t.


Zobacz relacje:

SPORT


 

Pokazy stuntu, FMX, MTB i QFMX, rywalizacja w ramach pierwszej rundy Sky Fighters CUP, zawody best whip, pokazy skoków synchronicznych, a wszystko to polane muzycznym, rockowym kwasem
w wykonaniu zespołu Acid Drinkers.

Na liście startowej ProfiAuto FMX & Music Show znajdują się jedni z najlepszych polskich i światowych zawodników: Artur Puzio i Piotr (Działo) Potaczało z Polski, Tobias Finck z Niemiec, Ilkka Salo z Finlandii, Zdenek Fusek z Czech oraz Ales Rozman ze Słowenii. Ich rywalizację w ramach pierwszej rundy Sky Fighters CUP będą podgrzewać dźwięki ostrej, rockowej muzyki w wykonaniu zespołów Yuma oraz Acid Drinkers.

katmo_3

Jedną z bardziej widowiskowych ewolucji planowanego show jest konkurs best whip. Podczas jego trwania zawodnicy powalczą o to, który z nich najbardziej wychyli swoją maszynę bokiem. Tu wszystkie chwyty w rywalizacji o uwagę widzów i punkty jury są dozwolone. Sporą dawkę emocji przyniosą też skoki synchroniczne. Dzięki zainstalowanym na płycie Spodka stalowym rampom, w powietrzu znajdzie się jednocześnie nawet sześć motocykli. Uczestnicy powalczą także m.in. na kombinacje standardowych trików wykonywanych do góry nogami. Rywalizację dodatkowo podgrzewa fakt, że aż pięciu zawodników ze stawki na stałe ma w swoim repertuarze backflipa, czyli salto na motocyklu na odległość 23 metrów.

Dwudziestodwuletni Artur Puzio jest zdobywcą wielu tytułów, m.in. Mistrza Polski 2012, 2013 i Pucharu Polski 2011, a także uczestnikiem Mistrzostw Świata Night of the Jumps 2012 i 2014. To zawodnik, który zasłynął między innymi z wykonania prawdopodobnie największej ilości minibackflipów na 1 mobilnej rampie w ciągu 1 minuty. Motocyklem, na którym wykonuje ewolucje jest Kawasaki KXF 450 4t.

– Podczas ewolucji motocykle będą m.in. unosić się w powietrzu, krzesać iskry, a zawodnicy – dadzą z siebie wszystko. Podkręca nas międzynarodowe współzawodnictwo, możliwość wygranej w pierwszej rundzie Sky Fighters CUP i spore zainteresowanie publiczności. Chcemy pokazać energetyczne show, wykręcone tricki i dobrą, opartą na solidnych umiejętnościach rywalizację – zapowiada Mistrz Polski FMX, Artur Puzio.

katmo_4

Kolejnym reprezentantem Polski podczas zawodów będzie Piotr (Działo) Potaczało. Czterdziestoletni zawodnik, jeżdżący na Suzuki RM 250 2t, może poszczycić się m.in. tytułami 2 Wicemistrza Polski FMX 2012 i Wicemistrza Polski FMX 2013 oraz 2 miejscem Skillz Up Toruń 2013 i 1 miejscem podczas FMX Camp 2008.

Ich rywalem będzie m.in. Tobias Finck, dwudziestosześciolatek z Niemiec jeżdżący na Suzuki RM 250 2t. Na liście jego osiągnięć jest m.in.: 3 miejsce Fight Club FMX Jam Rohrberg 2014, 6 miejsce German Freestyle Motocros 2013, 5 miejsce Motocross Club National Championship 2011, a także udział w zawodach best whip podczas Night of the Jumps.

Ilkka Salo z Finlandii to trzydziestodwuletni zawodnik na Kawasaki 450 kxf, który ma na koncie m.in. wyróżnienia związane z best whip Sweetspot Allstars, LG Action Sports Berlin, a jednym z jego największych sukcesów jest wykręcenie body variala podczas Masters of Dirt. Do rywalizacji dołączył także Zdenek Fusek z Czech – dwudziestosześciolatek, który w rodzinnym kraju zajmuje się m.in. organizacją Funstorm Jam, a na koncie ma 3 miejsce Skillz Up w Toruniu 2013, 1 miejsce w Skillz Up w Zielonej Górze 2012 oraz udział w FMX Gladiator Games. Jego ulubioną maszyną jest Yamaha YZ 250 2t.

katmo_1

Ales Rozman to jedyny zawodnik, który wystartuje na quadzie (KTM 505SX). To trzykrotny mistrz motocrossowy Słowenii, mistrz Supersross i utytułowany zawodnik imprez takich jak X-Games Aspen czy Masters of Dirt.

Będą też: Peter Hujber z Węgier czy rosyjski team Adrenaline Rush: Mihail Yargin, Nikolay Ivankov i Vladimir Yarygin. Do stawki dołączyli właśnie kolejni zawodnicy na rowerach: Łukasz Kornobis, Karol „Bocian” Pełka, Piotrek Krajewski i Daniel Zawistowsk.

Bilety na ProfiAuto FMX & Music Show są dostępne w serwisie Eventim: http://bit.ly/1NzCanz Uprawniają one także do wejścia na targi ProfiAuto Show, którym impreza towarzyszy. Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronach www.fmxshow.pl