RAJD ARGENTYNY 2015: TRIUMF DS, KLĘSKA VOLKSWAGENA (META)

ra_3_1

Kris Meeke i Paul Nagle (DS 3 WRC) wygrał Rajd Argentyny, rundę Mistrzostw Świata WRC. Drugie miejsce zajęła inna załoga Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team: Mads Østberg i Jonas Andersson.

Klęskę poniosły załogi Volkswagena Motorsport. Po tym jak podczas pierwszego etapu szanse na dobry wynik stracili Sébastien Ogier i Julien Ingrassia oraz Andreas Mikkelsen i Ola Fløene, dziś ich los podzielili Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila.

sponsorenault

Dawno już nie było takiej sytuacji, aby w pierwszej “15”zawodów mistrzowskich nie było Volkswagena Polo R WRC… Sébastien Ogier sklasyfikowany został na 17 miejscu, ale wywalczył trzy punkty do klasyfikacji za zwycięstwo na Power Stage.

Dwa dzisiejsze odcinki nie zmieniły (poza odpadnięciem Latvali) czołówki.

ra_3_2

Pierwszy OS wygrali Dani Sordo i Marc Marti (Hyundai i20 WRC), którzy postanowili powalczyć o szóste miejsce w zawodach. Kris Meeke pojechał zachowawczo, bez ryzyka. Mads Ostberg był lepszy, trzeci na mecie (za Sebastienem Ogierem). Poza Latvalą dpadli też Andreas Mikkelsen i Ola Fløene.

Power Stage wcale nie okazał się formalnością: Ogier wyprzedził Daniego Sordo aż o 9,9 sekundy. Hiszpan awansował i to aż o dwa miejsca – zajmujący dotychczas pewnie czwarta pozycje, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC) musieli się wycofać.

Jeden dodatkowy punkt za trzecie miejsce na OS-ie otrzymał Mads Ostberg. Kris Meeke nie walczył, dowiózł do mety zwycięstwo. Drugi był Mads Ostberg, na podium stanęli też Elfyn Evans i Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC). Ford świętował tez czwarte miejsce czeskiej załogi Martin Prokop i Jan Tomanek.

ra_3_3

Szkoda, że na starcie zabrakło Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Przy takiej ilości niespodzianek mieli oni szanse na zdobycie pierwszych w tym sezonie punktów do klasyfikacji. Należy jednak mieć nadzieję, że nasi zawodnicy dobrze przepracowali ten czas i w następnych rajdach pokażą klasę!