RAJD NADWIŚLAŃSKI 2019: KASPERCZYK ZWYCIĘŻA W PUŁAWACH (META)

rnadw2

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty wygrali Rajd Nadwiślański, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z bazą w Puławach.

Załoga prowadząca Forda Fiesta R5 wyprzedziła zwycięzców otwierającego tegoroczny cykl RSMP – Rajdu Świdnickiego, Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka.

sponsorenault

Kasperczyk zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej od pierwszego, porannego odcinka specjalnego, po którym Mikołaj Marczyk był dopiero dziesiąty.

Kierowca Automobilklubu Polski w Skodzie Fabii R5 wygrał co prawda dwa ostatnie odcinki w popołudniowej pętli, ale straty z pierwszej próby okazały się zbyt duże, by myśleć o zwycięstwie w całej imprezie.

Trzecie miejsce utrzymali Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R5), którzy na ostatnim odcinku zwiększyli przewagę nad czwartym, Łukaszem Byśkiniewiczem, prowadzącym Hyundaia i20 R5.

rnadw3

Na przedostatnim OS-ie szanse na podium stracił świetnie jadący wcześniej Maciej Lubiak (Hyundai i20 R5).

Na Power Stage dodatkowe punkty wywalczyli: Marczyk – 5, Kasperczyk – 4, Słobodzian – 3, Byśkiniewicz – 2, Płachytka – 1 pkt.

Liderem klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pozostał Miko Marczyk. Po wygranej w Puławach na drugie miejsce awansował Tomasz Kasperczyk, trzeci jest Marcin Słobodzian.

Kolejną odsłoną cyklu RSMP będzie Rajd Polski, który w ostatni weekend czerwca odbędzie się w Mikołajkach.