RAJD ŚWIDNICKI 2019: REKORD ZGŁOSZONYCH ZAŁÓG

Rajd_Swidnicki_1

Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, rozpocznie się 47. Rajd Świdnicki- Krause, pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019.

Do udziału w tegorocznym Rajdzie zgłosiło się 92 załóg, a aż jedenaście z nich korzysta z najmocniejszych samochodów klasy R5.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

RAJD ŚWIDNICKI – KARUSE 2019


 

Załogi będą rywalizować na dziewięciu odcinkach specjalnych, których łączna długość wynosi blisko 120 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się od miejskiej próby Superos Świdnica w sobotnie popołudnie, a zawodnicy pojawią się na trasie tego widowiskowego odcinka dwukrotnie. Także w sobotę będą rywalizować na doskonale znanej, klasycznej próbie Rościszów – Walim.

Przed rozpoczęciem rywalizacji odbędzie się Odcinek Testowy. Na trasie Walim (Przełęcz) – Walim zawodnicy będą sprawdzać ustawienia w swoich samochodach i wprowadzać ostatnie poprawki przed startem tegorocznych zawodów. Odcinek rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.00 i zakończy się o 13.30.

Walka o zwycięstwo będzie z pewnością bardzo zacięta. Jedenaście załóg skorzysta z samochodów R5, które dają największe szanse na zwycięstwo w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Coraz bardziej popularne auta to bardzo szybkie i widowiskowe konstrukcje, dające zawodnikom możliwość dynamicznego rozwoju swoich umiejętności.

Dwa pierwsze numery startowe otrzymali kierowcy Automobilklubu Polski: Miko Marczyk (Skoda Fabia R5) i Kuba Brzeziński (Ford Fiesta R5), trójka przypadła Tomaszowi Kasperczykowi (Ford Fiesta R5)

47. Rajd Świdnicki- Krause jest rekordowy, jeżeli chodzi o ilość zgłoszonych samochodów R5, ale także inne klasy przedstawiają się niezwykle imponująco. Dziesięć zespołów zgłosiło się w mocnej klasie Open 4WD. Do klasy HR2 zgłosiły się cztery zespoły. Aż 14 samochodów jest zgłoszonych w klasie Open 2WD, trzy załogi zgłosiły się w klasie 3, a osiem w klasie 4.

Sześć zespołów zgłosiło auta w klasie Open 2WD-, cztery w klasie HR3, sześć w klasie HR4, a trzy w HR5 zamykających listę zgłoszeń.

Do pierwszej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 19 załóg. Dodatkowo trzy pojadą bez pomiaru czasu. Listę otwierają Piotr Zalewski z Piotrem Szadkowskim w Porsche 911 SC, do Rajdu zgłosił się także Robert Luty z Marcinem Celińskim z Automobilklubu Polski (Subaru Legacy).

Artur Rowiński z Magdaleną Tokarską wystartują za kierownicą Audi Quattro, a Marek Suder z Dariuszem Gurdziołkiem zgłosili się w Fordzie Sierra Cosworth 4×4.

Wyniki rajdu poznamy w niedziele późnym popołudniem.