RAJD W. BRYTANII 2015: ZNÓW OGIER! UDANY FINISZ KUBICY (META)

rwb_3_1

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zakończyli Rajd Wielkiej Brytanii w Walii, rundę Mistrzostw Świata FIA WRC na dziewiątym miejscu. Polacy zdobyli dodatkowy punkt za trzecia pozycje na Power Stage.

Zawody wygrali Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo RS WRC) pieczętując tegoroczny tytuł.

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zanotowali udany dzień. Już na pierwszej próbie, zajmując siódme miejsce, awansowali na dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Potem była ósma lokata na OS 17 oraz druga na OS 18. Tradycyjnie odcinek kończący rajd stanowił Power Stage. Brenig 2 miał długość 10,64 kilometra. Polacy uzyskali trzeci czas – przed nimi znaleźli się jedynie Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila oraz Andreas Mikkelsen i Ola Fløene (Volkswagen Polo RS WRC).

rwb_3_2

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila wygrał wszystkie cztery dzisiejsze próby. Finowie zajęli daleką lokatę w klasyfikacji, ale dzięki trzem punktom zwołał obronić drugą pozycję w wynikach sezonu, zdobywając tytuł Wicemistrzów Świata. Andreas Mikkelsen i Ola Fløene w rajdzie stanęli na podium, ale nie wystarczyło to do wyprzedzenia kolegów z zespołu.

Na drugim miejscu Wales Rally GB 2015 ukończyli Kris Meeke i Paul Nagle (Citroën DS3 WRC), którzy dziś odrobili kilka sekund do liderów. Poza podium znaleźli się Dani Sordo i Marc Martí (Hyundai i20 WRC). Już na pierwszej próbie wycofali się zajmujący czwarte miejsce Ott Tänak i Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC).

rwb_3_3

Hayden Paddon i John Kennard (Hyundai i20 WRC), Elfyn Evans i Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC), Mads Østberg i Jonas Andersson oraz Stéphane Lefebvre i Prévot (obie załogi w Citroënach DS3 WRC) okazali się szybsi od Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka.

Duży sukces odnieśli w Walii Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot w Fordzie Fiesta R5. Zajeli oni wysoka, siedemnasta pozycję w “generalce” i piątą w klasie RC2. Gratulacje!

Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń w Skodzie Fabii R5 rajd ukończyli na 32 pozycji i 16. w klasie RC2.