RAJD WYSP KANARYJSKICH 2016: UDANY WYSTĘP POLAKÓW – KAJTO DRUGI

rgc_2_1

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran w Fordzie Fiesta R5 zajęli drugie miejsce w Rally Islas Canarias, pierwszej rundzie Mistrzostw Europy (FIA ERC 2016).

Drugi etap należał do załogi Aleksiej Łukjaniuk i Alexey Arnautov (Ford Fiesta R5), która ostatecznie wyprzedziła Polaków.

Bardzo udany start w ERC2 zanotowali Wojciech Chuchała i Danie Dymurski (Subaru Impreza STI), którzy okazali się najlepsi. Kierowca Subaru Poland Rally Team i Automobilklubu Polski zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce, choć jego samochód na krętej trasie Rajdu Wysp Kanaryjskich był mniej konkurencyjny w stosunku do pojazdów klasy R5.

rgc_2_2

Tuż za Siemanko uplasowali się Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5). W pierwszej “dziesiątce” zameldowała się też czwarta nasza załoga, Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5).

Aktualni Mistrzowie Polski, Łukasz Habaj i Piotr Woś (Peugeot 208 R2) okazali się najlepsi w ERC3. Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Peugeot 208 R2) zajęli w tej klasie czwarte miejsce.

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur oraz Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski w Oplach ADAM nie byli w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z konkurentami, ale ambitnie metę osiągnęli. I byli odpowiednio na 9 i 10 pozycji w ERC3.

Naszym zawodnikom należą się więc gratulacje!

Dzisiejszy etap okazał się bardzo trudny, bowiem szorstki, przyczepny asfalt przy wyższe4j niż wczoraj temperaturze bardzo niszczył opony. Kajatan Kajetanowicz myślał bardziej o utrzymaniu koncentracji i osiąganiu mety odcinków, niż o utrzymaniu prowadzenia w rajdzie.