SKODA: PRZEKŁADNIA DSG – BEZ UTRATY MOCY

Gama samochodów marki Skoda, dla których dostępna jest automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem DSG, jest bardzo szeroka. Obecnie, w DSG mogą być wyposażone następujące modele: Fabia, Roomster, Octavia, Yeti i Superb, w różnych wersjach silnikowych.

Dzięki przekładni DSG (z ang.: bezpośrednia zmiana biegów), przyspieszanie następuje niemal błyskawicznie. Co więcej, w porównaniu z tradycyjną automatyczną skrzynią biegów, w przekładni DSG moment napędowy jest przenoszony na koła praktycznie bez strat.

Połączenie dwóch skrzyń biegów w jednej obudowie i zastosowanie dwóch sprzęgieł przekłada się na natychmiastową, automatyczną reakcję, a tym samym – na płynną, komfortową jazdę, bez szarpnięć, czy opóźnień w zmianie biegów, a także na doskonałe osiągi.


Zobacz także:
WIĘCEJ TECHNIKI


Działanie skrzyni biegów DSG jest proste: w momencie, kiedy załączony jest jeden bieg, kolejny jest już wybrany i tylko oczekuje na włączenie. Zmiana biegów następuje przez przełączanie sprzęgieł.

Sam moment przełączenia biegów trwa ułamek sekundy. Kierowca może wybrać tryb automatycznego przełączania biegów lub zmieniać je ręcznie, przesuwając dźwignię sterującą w górę lub w dół.