SKODA: ZNAMY CENY NOWEGO CITIGOe iV – OFERTA PREMIEROWA

skoda_citigoe_iv-1

Pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii Skody to CITIGOe iV. Został on wyposażony w silnik elektryczny o mocy 61 kW (82 KM).

Akumulator litowo- jonowy o pojemności 36,8 kWh zapewnia nowemu autu zasięg do 260 km.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Przyjazny dla środowiska pojazd jest przystosowany do jazdy w miejskich warunkach. Nowy, elektryczny model jest już dostępny w limitowanej ofercie premierowej.

Przestronne auto powstało z myślą o komfortowym poruszaniu się po miastach. Pomimo kompaktowych wymiarów: 3597 mm długości i 1645 mm szerokości, CITIGOe iV oferuje przestronne, czteroosobowe wnętrze z bagażnikiem o pojemności 250 l, który można zwiększyć do 923 l po złożeniu tylnych siedzeń.

W pierwszej w pełni elektrycznej Škodzie przeprojektowano elementy nadwozia, zamontowano światła do jazdy dziennej w technologii LED oraz zintegrowane kierunkowskazy.
skoda_citigoe_iv-2

Nowy model, wyposażony w napęd na przednią oś, posiada silnik o mocy 82 KM, który zapewnia cichą, płynną i dynamiczną jazdę. Maksymalny moment obrotowy 210 Nm jest dostępny natychmiast od momentu ruszenia pojazdu. W praktyce oznacza to bardzo dobrą dynamikę i moc, pozwalającą na przyspieszenie od 60 do 100 km/h w ciągu 7,6 sek. oraz od 0 do 100 km/h w ciągu 12,3 sek. Maksymalna prędkość wynosi 130 km/h.

Zamontowany w podwoziu akumulator litowo- jonowy ma wymiary 1,1 x 1,7 m i zaledwie 30 cm wysokości. Można go naładować na kilka sposobów. Na stacjach szybkiego ładowania, korzystając ze specjalnego przewodu CCS i ładowarki o mocy 40 kW, akumulator będzie pełen w 80 proc. już po godzinie.

Korzystając z ładowarki naściennej AC o mocy 7,2 kW uzyskamy ten sam poziom naładowania w ciągu 4 godzin i 15 minut. Samochód można też podłączyć do standardowego gniazdka elektrycznego i ładować z mocą 2,3 kW.

Bogate wyposażenie dla komfortu i bezpieczeństwa

CITIGOe iV będzie dostępne w wersjach wyposażenia Ambition oraz Style.

W wersji Ambition wyposażenie standardowe obejmuje m.in.: asystenta pasa ruchu Lane Assist, automatyczną klimatyzację Climatronic, Radio Swing z Bluetooth, reflektory przednie ze światłami do jazdy dziennej LED, kabel do ładowania z domowego źródła prądu 230 V oraz gniazdo Type 2, które umożliwia ładowanie prądem przemiennym do 7,2 kW.

Wersja Style oferuje natomiast m.in.: 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, pakiet Sunset z przyciemnianymi szybami bocznymi i szybą pokrywy bagażnika, trójramienną wielofunkcyjną kierownicę, oświetlenie wnętrza LED Ambiente, gniazdo CCS umożliwiające ładowanie prądem stałym do 40 kW oraz kabel do ładowania prądem przemiennym na stacjach ładowania do 7,2 kW.

Elektryczny CITIGOe iV dostępny jest już teraz w limitowanej ofercie premierowej. Cena wersji Ambition to 73 300 zł (zamiast 81 900 z), a wersji Style – 81 300 zł (zamiast 89 900 zł).