SOLARIS: AUTOBUSY Z SILNIKAMI EURO 6 W NIEMCZECH

So 1_1_big

Solaris Bus & Coach przekazał pierwsze dwa autobusy Urbino 12 z silnikami spełniającymi najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, która zacznie obowiązywać w Unii Europejskiej od stycznia 2014.

Pierwszym klientem na rynku niemieckim, który zakupił te nowoczesne i ekologiczne pojazdy jest firma Wies Faszinatour, obsługująca komunikację publiczną w położonym w Bawarii Weiden.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Każdy z zakupionych autobusów napędzany jest zupełnie nowym silnikiem DAF (PACCAR) MX-11. Sześciocylindrowy silnik z technologią Common-Rail posiada 210 kW (290 KM) mocy przy momencie obrotowym 1.200 Nm. Aby spełnić normę emisji spalin Euro 6 zastosowano w nim system recyrkulacji spalin EGR oraz technologię selektywnej redukcji katalitycznej SCR, która jest odpowiedzialna za redukcję szkodliwych tlenków azotu tzw. NOx. Główną zmianą w stosunku do poprzedniej generacji silników jest wbudowanie filtra cząstek stałych. Solaris Urbino 12 wyprodukowany na zlecenie Wies Faszinatour wyposażono w automatyczną skrzynię biegów Voith DIWA.6, która została specjalnie przygotowana do współpracy z silnikami Euro 6.

Oba pojazdy marki Solaris stanowią kolejny etap modernizacji miejskiej komunikacji publicznej w Weiden. Obecnie składa się ona wyłącznie z autobusów spod znaku zielonego jamnika. Wśród gości, którzy jako pierwsi podróżowali nowym autobusem byli Nadburmistrz Weiden Kurt Seggewiß, a także członkowie Rady Miasta.