TOKIO 2013: MITSUBISHI – UJAWNIONO ZDJĘCIA NOWOŚCI

Mitsu 1_s

Podczas 43. salonu samochodowego Tokyo Motor Show 2013, rozpoczynającego się 20 listopada tego roku, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje trzy samochody koncepcyjne, świętujące swoje światowe premiery.

Nowy design trzech modeli wskazuje przyszły kierunek rozwoju japońskiego producenta i podkreśla typowe dla aut typu SUV poczucie bezpieczeństwa i funkcjonalność. Jednocześnie, projekt tych pojazdów odzwierciedla założenia opracowanej przez MMC strategii @earth Technology.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
TOKIO 2013: NOWE MODELE MITSUBISHI eK SPACE
TOKIO 2013: TRZY ŚWIATOWE PREMIERY MITSUBISHI


Mitsubishi Concept GC–PHEV to pełnowymiarowy SUV nowej generacji ze stałym napędem na cztery koła 4WD. Samochód z silnikiem umieszczonym z przodu został wyposażony w hybrydowy system napędu plug-in EV (PHEV) obejmujący 3-litrową, benzynową, turbodoładowaną jednostkę V6 MIVEC współpracującą z ośmiobiegową przekładnią automatyczną oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy i akumulator o wysokim napięciu. Taka koncepcja napędu gwarantuje doskonałe osiągi w każdym terenie, godne prawdziwego SUV-a.

 

 

Mitsubishi Concept XR-PHEV to kompaktowy SUV nowej generacji, oferujący niespotykaną wcześniej przyjemność z jazdy. W samochodzie zastosowano układ PHEV z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1,1 litra – wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa – lekki, kompaktowy i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu.

Te dwa modele są wyposażone w hybrydowy system PHEV z możliwością ładowania z gniazdka, który został optymalnie skonfigurowany z uwzględnieniem zróżnicowanych wymagań danych segmentów i rynków.

Mitsubishi Concept AR to kompaktowy MPV (samochód wielofunkcyjny) nowej generacji, oferujący mobilność SUV-a i przestrzeń dla pasażerów typową dla konstrukcji MPV. Auto wykorzystuje lekki system hybrydowy z turbodoładowanym silnikiem benzynowym MIVEC o niewielkiej pojemności 1,1 litra, wyposażonym w bezpośredni wtrysk paliwa.

 

 

Wszystkie trzy koncepty zostały wyposażone w pakiet „e-Assist” obejmujący zaawansowane funkcje bezpieczeństwa aktywnego oraz technologie wykorzystujące systemy łączności następnej generacji. W skład pakietu wchodzi system wykrywania niebezpieczeństwa, który aktywuje odpowiednie funkcje ochronne, a także system wczesnego wykrywania awarii, który sugeruje kierowcy udanie się do serwisu w celu wykonania ewentualnej naprawy.

Oprócz trzech modeli koncepcyjnych firma MMC pokaże na swoim stoisku w Tokio łącznie 17 pojazdów (13 w dniu prasowym). Wśród nich znajdzie się nowy eK Space, samochód segmentu mini o wysokim nadwoziu, który zadebiutuje w Japonii na początku przyszłego roku. Na wystawie będzie też można podziwiać samochody sportowe i wybrane modele produkcyjne Mitsubishi.

 

 

Gama modeli Mitsubishi prezentowanych na targach motoryzacyjnych Tokyo Motor Show 2013
– Concept GC-PHEV: samochód koncepcyjny; światowa premiera;
– Concept XR-PHEV: samochód koncepcyjny; światowa premiera;
– Concept AR: samochód koncepcyjny; światowa premiera;
– eK Space: model pokazowy; światowa premiera;
– Concept GR-HEV: samochód koncepcyjny; premiera podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2013 roku;
– Outlander PHEV: model produkcyjny;
– Outlander PHEV: model pokazowy; ukończył rajd FIA Asia Cross Country Rally 2013;
– i-MiEV: model produkcyjny;
– MiEV Evolution II: model pokazowy; zdobywca drugiego miejsca w klasie w wyścigu Pikes Peak International Hill Climb 2013;
– Pajero (Montero lub Shogun): model produkcyjny;
– Delica D: model produkcyjny;
– Outlander: model 2014;
– RVR (ASX lub Outlander Sport): model produkcyjny;
– Mirage (Space Star): z pakietem Hello Kitty 40th anniversary;
– eK Wagon: model produkcyjny;
– eK Custom: model produkcyjny.