TOKIO 2013: NOWE PROPOZYCJE MITSUBISHI (GALERIA)

Mi 0_11

Na salonie samochodowym Tokyo Motor Show 2013 odbyły się światowe premiery trzech innowacyjnych pojazdów koncepcyjnych Mitsubishi. Wytyczają one kierunek, w którym w najbliższych latach podążać będzie japońska marka.

Oczywiście stoisko producenta, które otwarte jest dla zwiedzających do 1 grudnia, nie ogranicza się do prezentacji cocncept carów – są na nim także prezentowane inne modele, w tym na przykład eK Space, którego rynkowy debiut w Japonii planowany jest na początek roku 2014…


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
TOKIO 2013: MITSUBISHI – UJAWNIONO ZDJĘCIA NOWOŚCI
TOKIO 2013: NOWE MODELE MITSUBISHI eK SPACE
TOKIO 2013: TRZY ŚWIATOWE PREMIERY MITSUBISHI


Stworzony z myślą o Mitsubishi Pajero nowej generacji Mitsubishi Concept GC-PHEV – pełnowymiarowy SUV ze stałym napędem na cztery koła 4WD, silnikiem umieszczonym z przodu i hybrydowym systemem napędu plug-in EV (PHEV) obejmującym 3-litrową, benzynową, turbodoładowaną jednostkę V6 MIVEC współpracującą z ośmiobiegową przekładnią automatyczną oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy i akumulator o wysokim napięciu.

Zaprojektowany z myślą o Mitsubishi ASX następnej generacji Mitsubishi Concept XR-PHEV – kompaktowy SUV oferujący niespotykaną wcześniej przyjemność z jazdy. W samochodzie zastosowano układ PHEV z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1,1 litra – wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa – lekki, kompaktowy i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu.

Mitsubishi Concept AR – kompaktowy samochód wielofunkcyjny nowej generacji, oferujący mobilność SUV-a i przestrzeń dla pasażerów typową dla konstrukcji MPV. Auto wykorzystuje lekki system hybrydowy z turbodoładowanym silnikiem benzynowym MIVEC o niewielkiej pojemności 1,1 litra, wyposażonym w bezpośredni wtrysk paliwa.

Oprócz trzech modeli koncepcyjnych firma MMC demonstruje na swoim stoisku na targach motoryzacyjnych także nowy eK Space, przeznaczony na japoński rynek, a także rajdowe Mitsubishi Outlander PHEV oraz wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II.