VOLKSWAGEN: AUTA DOSTAWCZE NA MINUTY

vw-carsh1

W końcu sierpnia w dwóch polskich miastach – Warszawie i Poznaniu, operator usług carsheringowych 4Mobility uruchomił usługę krótkoterminowego najmu samochodów dostawczych.

Projekt realizowany jest z ProShare oraz Volkswagenem Samochody Dostawcze przy wsparciu Volkswagen Financial Services.


Zobacz relacje:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

W ramach projektu na ulicach pojawiły się odpowiednio oznaczone Volkswageny Caddy Maxi, Transporter i Crafter. Samochody te przeznaczone są do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania np. podczas przeprowadzki czy przewożenia większych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej.

vw-carsh2

By wynająć jednego z piętnastu poruszających się codziennie po ulicach Warszawy i Poznania dostawczych Volkswagenów, wystarczy pobrać aplikację 4Mobilty i za jej pośrednictwem zarezerwować odpowiedni do swoich potrzeb samochód. Cały proces wynajęcia jest bardzo łatwy i przyjazny użytkownikowi.

Po zarezerwowaniu auta aplikacja prowadzi użytkownika do wybranego pojazdu, a na miejscu otwiera i zamyka samochód. Usługa dostępna jest przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Płatność za przejazd pobierana jest bezpośrednio z karty użytkownika.

Po czterech tygodniach funkcjonowania usługi, jej operator przeprowadził krótkie podsumowanie projektu. Średni czas korzystania przez klientów z auta to 1 godzina i 3 minuty, średni przejechany dystans to 12,86 km, średni czas jazdy 31 min., a średni koszt przejazdu to 32,93 zł.

vw-carsh3

W tym samym czasie odnotowano także rekordzistów: najdłuższy dystans pokonany Volkswagenem z floty 4Mobility to 242 km, a najdłuższy czas wynajmu to aż 20 godz. 37 min. Bez wątpienia najczęściej wynajmowanym samochodem z floty był Caddy Maxi, jednak przeliczając czas wynajmu procentowo, na prowadzenie wychodzi Transporter.

– Współczesny świat pod względem potrzeb transportowych zmienia się bardzo dynamicznie. Wraz z coraz silniejszymi trendami rozwoju tzw. Smart City – inteligentnych miast, zmieniają się także przyzwyczajenia ich mieszkańców. Coraz więcej osób woli samochody użytkować, zamiast je posiadać. Dodatkowo ich poczucie niezależności skłania ich do wynajmu auta dostawczego wtedy, gdy mają taką potrzebę, a nie wtedy, gdy usługodawca transportowy ma czas i możliwości taką usługę dla nich wykonać. Nasze pojazdy wynająć można przez 24 godziny na dobę, co również zwiększa elastyczność korzystania z nich. Należy też zauważyć, że dostawcze samochody marki Volkswagen z floty 4Mobility dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych – wyjaśnia Magda Piekarczyk, Kierownik komunikacji i PR Volkswagen Samochody Dostawcze.

vw-carsh4

Flota dostawczych aut 4Mobility składa się z 15 samochodów marki Volkswagen w każdym z dwóch miast (Warszawa i Poznań). Na ulice stolicy i grodu nad Wartą codziennie wyjeżdża po 7 Volkswagenów Caddy Maxi, po 4 Transportery i po 4 Crafter. Można je bardzo łatwo rozpoznać.

Każdy z modeli opatrzony jest bowiem innym motywem graficznym sugerującym klientowi właściwy wybór: Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę oraz wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy – wózek z kartonami.