VOLKSWAGEN: ODLICZENIE PODATKU VAT OD KILKU MODELI

V 1_608025

Klienci kupujący następujące modele Volkswagena: Tiguan, Touran, Passat Variant, Passat Alltrack, Sharan lub Touareg mają możliwość pełnego odliczenia podatku VAT od samochodów.

Odliczenie jest możliwe bez konieczności montażu kraty w samochodzie. Oferta samochodów użytkowych Volkswagena pozwalających na pełne odliczenie VAT została rozszerzona o kolejne modele: Caddy Mixt, T5 Transporter Kombi w wersji Mixt oraz T5 Caravelle w wersji Mixt.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Pierwszego stycznia przestała obowiązywać derogacja dotycząca odliczania podatku VAT od samochodów o masie całkowitej do 3,5 tony. Do czasu uchwalenia nowych przepisów przedsiębiorcy będą mogli odliczyć cały VAT od zakupionych samochodów przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, które uzyskały homologację typu N1.

Ceny więc spadły znacznie. Na przykład Tiguana z silnikiem TSI o mocy 122 KM można kupić już za 81 285 zł netto. Touran z silnikiem 1.2 TSI o mocy 105 KM oferowany jest już za 62 268 zł netto. Passat Variant Business Line z silnikiem 1.4 TSI o mocy 122 KM dostępny jest w cenie od 65 602 zł netto, Sharan 1.4 TSI (150 KM) od 90 967 zł netto i Touareg z silnikiem V6 o mocy 245 KM od 186 415 zł netto. Klienci mają możliwość wybrania oczywiście innych jednostek silnikowych.

Der neue Volkswagen Sharan

W ograniczonej liczbie dostępne są samochody z homologacją N1 wyprodukowane w minionym roku, także z serii Edition 2013, które charakteryzują się atrakcyjnym wyposażeniem oraz rabatami kwotowymi.

Aktualna oferta marki Volkswagen Samochody Użytkowe została poszerzona o kolejne modele:
– Caddy Furgon;
- Caddy Mixt (Kombi, Trendline, Comfortline, Highline) –pięcioosobowe, bez konieczności montażu kraty;
- T5 Transporter Furgon;
- T5 Transporter Skrzyniowy;
- T5 Transporter Kombi Mixt – pięcioosobowe lub sześcioosobowe, bez konieczności montażu kraty;
- T5 Caravelle Mixt (Trendline, Comfortline) – pięcioosobowe lub sześcioosobowe, bez konieczności montażu kraty;
- Crafter Furgon;
- Crafter Skrzyniowy;
- Amarok (pojedyncza i podwójna kabina).

Podkreślić należy, że w modelach Caddy Mixt, Transporter Kombi Mixt oraz Caravelle Mixt nie ma konieczności montażu kraty oddzielającej przestrzeń bagażową od pasażerskiej. Krata jest oferowana jako element wyposażenia opcjonalnego.

V 3_724009