VOLKSWAGEN: SEBASTIEN OGIER POJEDZIE POLO R WRC

Pierwszym oficjalnym kierowcą Volkswagena w rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC) jest Sébastien Ogier. 27-letni Francuz przeszedł, wraz ze swoim pilotem Julienem Ingrassią, do zespołu Volkswagen Motorsport. Trzeci zawodnik MŚ 2011 będzie miał istotny wpływ na dalsze prace nad Polo R WRC.

Kontrakt podpisał Ogier w obecności Ulricha Hackenberga, Członka Zarządu Volkswagena ds. Rozowju i ma on skutek natychmiastowy. Nie sprawdziły się więc plotki, że utalentowany Sebastien będzie jeździł w zespole Forda… Polo R WRC od 2013 roku będzie reprezentować Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

– Volkswagen jest numerem jeden w Europie, a wkrótce także na świecie – powiedział Sébastien Ogier w Hanowerze. Jestem pewien, że Volkswagen przystępuje do rywalizacji w rajdach po to, aby zdobyć tytuł rajdowego mistrza świata. Cieszę się, że będę uczestniczył w tym przedsięwzięciu od samego początku.

– Cieszymy się, że będziemy członkami zespołu pełnego woli walki i zwycięstwa. Nie ma rzeczy niemożliwych! – dodał z przekonaniem Julien Ingrassia.

– Bardzo mnie cieszy, że Sébastien Ogier i Julien Ingrassia dołączyli do nas – powiedział dr Ulrich Hackenberg. Fakt, że tak mocny duet zdecydował się przejść do tworzącego się teamu, który dopiero zadebiutuje w WRC, jest dowodem zaufania dla naszego zespołu.

– Jesteśmy dumni, że tak dobry i szybki duet jak Sébastien Ogier i jego pilot Julien Ingrassia zdecydowali się na Volkswagena. To dodatkowy bodziec dla naszego zespołu, aby tym dwóm zawodnikom zaoferować Polo R WRC, które będzie zdolne z powodzeniem walczyć z innymi samochodami. Cieszymy się na tę współpracę i mamy nadzieję na wiele zwycięstw – dodał Kris Nissen, Dyrektor Volkswagen Motorsport.

W negocjacje kontraktu włączony był także legendarny już kierowca rajdowy Carlos Sainz, który jako kompetentny doradca zespołu Volkswagena w znacznym stopniu przyczynił się do realizacji projektu WRC 2013.

– Według mnie Sébastien Ogier jest jednym z trzech najlepszych kierowców na świecie – pochwalił Francuza dwukrotny rajdowym mistrz świata (1990, 1992) i zwycięzca Rajdu Dakar 2010.

Ogier, Mistrz Świata Juniorów z 2008 roku i brązowy medalista MŚ 2011 uznawany jest przez specjalistów za przyszłego zdobywcę tytułu WRC. W tym sezonie wygrał pięć rajdów, czyli dokładnie tyle samo, co aktualny mistrz Sébastien Loeb. “Seb 2” stanął po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium w 2010 roku w Portugalii. Dotychczas wygrał łącznie siedem rajdów zaliczanych do MŚ.

Po raz pierwszy Ogier wystąpi jako kierowca fabryczny Volkswagena w Race of Champions w Düsseldorfie w dniach 3 – 4 grudnia. Jego rywalem będzie tam między innymi Sebastian Vettel z Formuły 1.

Sébastien Ogier – najważniejsze informacje:
– urodzony: 17 grudnia 1983 w Gab, Hautes Alpes (Francja);
– wzrost: 1,81 m;
– waga: 75 kg;
– zawód: dyplomowany instruktor narciarski.
– sukcesy:
2008 – Mistrz Świata Juniorów ;
2010 – pierwsze zwycięstwo w Rallye Portugal;
45 rajdów, 7 zwycięstw, 14 razy na podium.

Julien Ingrassia – najważniejsze informacje:
– urodzony: 26 listopada 1979 w Aix-en-Provence (Francja);
– wzrost: 1,83 m;
– waga: 72 kg;
– zawód: handlowiec.