VOLKSWAGEN: WARSZAWA JEDNYM Z PIERWSZYCH PRZYSTANKÓW ID. POLO ROADSHOW

Warszawa znalazła się w gronie pierwszych europejskich miast, które gościły nowego Volkswagena ID. Polo w ramach międzynarodowego cyklu prezentacji modelu.

Wydarzenie odbyło się w Volkswagen Home przy ulicy Karolkowej 30 i obejmowało również polską premierę sportowej odmiany ID. Polo GTI.


Zobacz także:

BMW: NOWE BMW i3 50 xDRIVE FIRST EDITION JUŻ W PRZEDSPRZEDAŻY
 

PREMIERY


 
Volkswagen Home miejscem premiery nowego modelu

Volkswagen Home po raz kolejny stał się areną jednego z najważniejszych wydarzeń marki. W warszawskiej przestrzeni zaprezentowano ID. Polo, czyli w pełni elektryczną interpretację jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli w historii producenta. Model Polo od momentu debiutu znalazł ponad 20 milionów nabywców na całym świecie, a nowa elektryczna odsłona ma otworzyć kolejny rozdział w historii tego samochodu.

Warszawa była jednym z pierwszych przystanków europejskiej trasy ID. Polo Roadshow, podczas której nowy model odwiedza najważniejsze stolice i rynki Starego Kontynentu. Kulminacją polskiej części wydarzenia był dzień otwarty dla fanów marki zorganizowany 13 czerwca.

Nowy standard w segmencie kompaktowych aut elektrycznych

Nowe ID. Polo zostało opracowane na platformie MEB+ i wykorzystuje język stylistyczny określany przez producenta jako „Pure Positive”. Samochód ma oferować przestronne wnętrze, nowoczesne systemy pokładowe oraz rozwiązania znane dotąd z większych modeli.

Podczas prezentacji zwracano uwagę między innymi na pojemność bagażnika wynoszącą 441 litrów oraz nową koncepcję obsługi systemów pokładowych. W przedsprzedaży dostępna jest wersja wyposażona w akumulator o pojemności 52 kWh netto oraz silnik rozwijający 211 KM.

Według producenta samochód może przejechać do 454 kilometrów według procedury WLTP, a uzupełnienie energii od 10 do 80 procent przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego zajmuje około 24 minut.

Model wyposażono także w funkcję vehicle-to-load, która pozwala wykorzystywać energię zgromadzoną w akumulatorze do zasilania zewnętrznych urządzeń. Opcjonalnie dostępny jest również system Connected Travel Assist z funkcją automatycznego rozpoznawania sygnalizacji świetlnej.

Volkswagen podkreśla, że ID. Polo będzie oferowane równolegle z klasycznym Polo wyposażonym w silniki spalinowe, co ma pozwolić klientom wybrać napęd najlepiej odpowiadający ich potrzebom.

Polo GTI po raz pierwszy pokazane w Polsce

Jednym z najważniejszych punktów warszawskiego wydarzenia była prezentacja ID. Polo GTI. To pierwszy w historii linii GTI model wyposażony wyłącznie w napęd elektryczny.

Po światowej premierze podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring samochód trafił do Warszawy jako element obchodów jubileuszu sportowej rodziny GTI.

Nowy ID. Polo GTI rozwija 226 KM i osiąga 290 Nm momentu obrotowego. Producent deklaruje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,8 sekundy.

Sportowy charakter podkreślają charakterystyczny czerwony pas biegnący przez przednią część nadwozia, wzór plastra miodu we wlocie powietrza oraz 19-calowe obręcze aluminiowe. W wyposażeniu standardowym znalazły się także elektronicznie sterowana blokada mechanizmu różnicowego przedniej osi, adaptacyjne zawieszenie DCC oraz dedykowany tryb jazdy GTI, aktywowany przyciskiem na sportowej kierownicy.

Spotkanie z fanami marki

Premierowe prezentacje zakończył dzień otwarty skierowany do miłośników marki. Uczestnicy mogli z bliska obejrzeć nowe modele oraz poznać rozwiązania techniczne zastosowane w elektrycznej rodzinie Volkswagena.

Wydarzenie potwierdziło rolę Volkswagen Home jako miejsca spotkań społeczności skupionej wokół marki, a jednocześnie pokazało kierunek rozwoju gamy producenta w erze elektromobilności.

Czytaj także: