VOLVO TRUCKS: RUSZA SPRZEDAŻ CIĘŻAROWYCH ELEKTRYKÓW

volvo_Electric_1

Volvo Trucks rozpoczynie sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach w Europie.

To reakcja na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania transportowe dla miast.


Zobacz relacje:

UŻYTKOWE

ECO


 

Elektryczne samochody ciężarowe, cechujące się zerową emisją spalin i znacząco mniejszą emisją hałasu, oferują nowe możliwości na obszarach miejskich. Po pierwsze, niski poziom emisji hałasu pozwala na realizację dostaw i wywozu opadów wczesnym rankiem, późnym wieczorem, a nawet w nocy, co pozytywnie wpływa na efektywność logistyki transportu i ograniczenie zatłoczenia ulic w godzinach szczytu.

Po drugie, jako pojazdy nie zanieczyszczające powietrza i bardziej cichobieżne, elektryczne samochody ciężarowe otwierają nowe możliwości w zakresie urbanistyki i rozwoju infrastruktury drogowej.

volvo_Electric_2

– Dzięki Volvo FL Electric i Volvo FE Electric możemy spełnić zarówno rygorystyczne wymagania w zakresie ochrony środowiska, jak i wysokie wymagania rynkowe naszych klientów – mówi Jonas Odermalm, wiceprezes ds. linii produktów w segmencie elektromobilności.

Jednym z wyzwań jest maksymalizacja ładowności przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego zasięgu użytecznego pojazdu.

– Rozwiązania Volvo Trucks będą bazować na indywidualnych potrzebach użytkowników, uwzględniając szereg parametrów, takich jak m.in. cykle jazdy, ładowność czy trasy przejazdu, w celu jak najefektywniejszego wykorzystania dostępnej pojemności akumulatorów – kontynuuje Jonas Odermalm.volvo_Electric_3

Nowe FL Electric i FE Electric zostały opracowane w bliskiej współpracy z wybranymi klientami, prowadzącymi działalność w Goeteborgu, w Szwecji. Rozwiązanie problemu zmian klimatu będzie wymagać dostępności kilku różnych technologii układów napędowych.

– Pojazdy elektryczne, ładowane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, to krok naprzód w kierunku bardziej zrównoważonego transportu dystrybucyjnego w mieście. Jednak problem zmiany klimatu i inne kwestie środowiskowe nie mogą być rozwiązane za pomocą tylko jednego źródła energii. Różne rodzaje transportu wymagają stosowania różnych typów układów napędowych – konkluduje Jonas Odermalm.

Fakty: Volvo FL Electric i Volvo FE Electric
• samochody ciężarowe Volvo FL Electric i FE Electric zostały opracowane z przeznaczeniem dla dystrybucji towarów, wywozu odpadów i innych zastosowań transportowych w mieście;
• sprzedaż rozpocznie się w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Holandii;
• rozpoczęcie produkcji zaplanowano na marzec 2020 r.;
• w przypadku FL Electric dopuszczalna masa całkowita pojazdu (DMC) wynosi 16 t, zaś w przypadku FE Electric – 27 t.