WYŚCIGI: MERCEDES AMG ROZPOCZYNA SEZON STARTEM W IGTC

mercedes-amg1

W pierwszy weekend lutego, od 12-godzinnego wyścigu na torze Bathurst, rozpocznie się udział Mercedes- AMG w nowym sezonie światowych mistrzostw Intercontinental GT Challenge powered by Pirelli (IGTC).

Marka samochodów sportowych z Affalterbach liczy na kolejny sukces po bardzo udanym poprzednim sezonie, w którym zdobyła tytuł i trzecią lokatę wśród kierowców i wicemistrzostwo w tabeli producentów.


Zobacz także:

SPORT


 

Aby zrealizować swój cel, w tegorocznej serii IGTC – z pięcioma rundami na pięciu kontynentach – Mercedes- AMG wystawia ekipę zdolnych zawodników w składzie: Maximilian Buhk, Maro Engel, Maximilian Götz, Thomas Jäger, Luca Stolz (wszyscy z Niemiec), Yelmer Buurman (Holandia), Raffaele Marciello (Włochy), Gary Paffett (Wielka Brytania) oraz broniący tytułu Tristian Vautier (Francja).

mercedes-amg2

W ramach mistrzostw Intercontinental GT Challenge oddział Mercedes- AMG Motorsport ponownie koncentruje się na aktywnościach prywatnych nabywców. W ubiegłym roku ekipy startujące modelem GT3 po raz pierwszy przystąpiły do wszystkich czterech długodystansowych wyścigów tej serii i od razu zdobyły dla marki dwa tytuł mistrzowski kierowców: Tristan Vautier uplasował się na czele klasyfikacji generalnej, a Australijczyk Kenny Habul wywalczył brąz.

W tabeli producentów Mercedes- AMG zdobył drugie miejsce i w tym sezonie liczy na jeszcze lepszy wynik. Z myślą o realizacji tego celu marka dodatkowo poszerza swój tegoroczny program IGTC.

W nowym sezonie seria Intercontinental GT Challenge będzie liczyła nie cztery, ale pięć rund – a każda z nich zostanie zorganizowana na innym kontynencie. Zmagania rozpoczynają się od 12-godzinnej rywalizacji na torze Bathurst (2-3 lutego), a po niej odbędą się: 8-godzinny wyścig na torze Laguna Seca Raceway w Kalifornii (28-30 marca), 24-godzinny maraton na Spa- Francorchamps (25-28 lipca), 10-godzinny wyścig na Suzuce (23-25 sierpnia) oraz finał IGTC, który po raz pierwszy odbędzie się w RPA (9-godzinny wyścig na torze Kyalami, 21-23 listopada).

mercedes-amg3

We wszystkich rundach Mercedes-AMG planuje w jeszcze szerszym zakresie wspierać zespoły Performance Team. Za kierownicę wsiądą jedni z najlepszych kierowców Mercedes- AMG.

– Mistrzostwa Intercontinental GT Challenge to bardzo atrakcyjna seria wyścigów. Każda z pięciu długodystansowych rund jest bardzo wymagająca, a wysiłki naszych rywali – w tym sezonie – będą jeszcze większe niż w minionych latach. W związku z tym powtórzenie naszych wyników z 2018 roku nie będzie łatwe – ale zrobimy, co w naszej mocy. Zebraliśmy supersilny skład kierowców, a liczebnie podczas otwarcia sezonu na torze Bathurst mamy największą reprezentację w stawce GT3. Dlatego nasze oczekiwania są co najmniej tak samo wysokie jak nasze przewidywania – powiedział Stefan Wendl, szef oddziału wyścigów klientów w Mercedes-AMG.