AUDI: NAGRODA ZA SYSTEM ZDALNEGO PROWADZENIA

Audi connect

W dowód uznania rozwiązań z zakresu zdalnego prowadzenia samochodu, jury magazynu „MIT Technology Review“ umieściło Audi na liście pięćdziesięciu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw „50 Disruptive Companies“.

Technika zdalnego prowadzenia pojazdu opiera się na systemie Audi adaptive cruise, z dodatkową funkcją Stop & Go. Na potrzeby wdrożenia rozwiązań z zakresu zdalnego prowadzenia, system poszerzono o funkcję stabilności kierunkowej.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Dwa czujniki radarowe o zakresie ok. 35 stopni i zasięgu do 250 m, monitorują pole przed pojazdem. Kamera wideo o szerokim kącie obserwuje linie na jezdni, rozpoznaje obiekty takie jak piesi, inne pojazdy i bariery ochronne. Osiem czujników ultradźwiękowych monitoruje strefę bezpośrednio przed autem i przy jego narożnikach. Dodatkowo, skaner o zakresie ok. 140 stopni i zasięgu do 80 m, dostarcza niezmiernie precyzyjnych danych dotyczących przestrzeni przed pojazdem.

Audi wyposaża samochody w systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz zindywidualizowane usługi online. W ramach kompleksowego systemu Audi connect, producent oferuje swoim klientom ogólnodostępne usługi, do których należą informacje drogowe online, mapy Google Earth i Street View, informacje o pogodzie, połączeniach lotniczych i kolejowych oraz dostęp do portali społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter.

Umieszczenie Audi w tym prestiżowym gronie, to trzecie z kolei wyróżnienie za opracowanie techniki zdalnego prowadzenia.