BRACIA KLUZOWIE W PLATINUM RALLY SPRINT IMIENIA JANUSZA KULIGA

Mimo konieczności odwołania, zaplanowanego na początek kwietnia 4. Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, organizatorzy nie zrezygnowali z planów uhonorowania legendarnego kierowcy rajdowego z Łapanowa.

Kilka dni po 51. rocznicy urodzin trzykrotnego mistrza Polski (19 października 1969) kierowcy i piloci zmierzą się z jutro odcinkami specjalnymi Platinum Rally Sprint im. Janusza Kuliga.


Zobacz także:

RAJDY


 

Lista zgłoszeń imprezy, nad którą patronat objęli Państwo Helena i Jan Kulig liczy łącznie 33 załogi.

Mocny skład ma grupa reprezentantów Wieliczki. W swojej domowej imprezie, pierwszy numer startowy otrzymali Waldemar Kluza i Bartosz Herban. Tegoroczny II wicemistrz Polski GSMP i zwycięzca wielickiego Memoriału z sezonu 2017, zamienia wyścigową Skodę Fabia na swojego treningowego Mitsubishi Lancera Evo IX.

Za kierownicę białego Renault Clio II Sport wraca również drugi z braci – Grzegorz Kluza, który podobnie jak rok temu utworzy załogę z Anną Gabryś– Frej. Kluza Racing Team zakończy sezon wyjątkowym akcentem, w domowej imprezie i w pełnym składzie.


Waldemar Kluza:
Ten rok zmienił i pokrzyżował wiele sportowych planów, a te kilka tygodni było naprawdę intensywnych. Dotychczas Wieliczka i Brzegi kojarzyły nam się z początkiem sezonu, ale wielkie gratulacje należą się organizatorom, że wbrew przeciwnościom, zawody dojdą do skutku. Szkoda, że nie w kwietniu i w mocno zmienionej formie, ale dobrze, że możemy się spotkać i w rajdowym stylu uczcić pamięć Janusza Kuliga. Wracam do Lancera po dłuższej przerwie, ale postaram się pojechać jak najszybciej. Sam udział w tej imprezie jest dla mnie i dla Grześka, niezwykle cenny, ale na finał sezonu obydwaj celujemy w dobry wynik. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji i trzymajcie mocno kciuki za załogi Kluza i Herban oraz Kluza i Gabryś- Frej.

W Platinum Rally Sprint im. Janusza Kuliga załogi Kluza Racing Team wspierać będą: ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Primo oraz partnerzy medialni UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion.

Fot.: Grzegorz Kozera i UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz