CAR-SHARING RENAULT MOBILITY DLA KLIENTÓW IKEA WE FRANCJI

renault_mobilit1

Renault Mobility podpisało umowę o współpracy, zgodnie z którą klienci sklepów Ikea Francja będą mogli korzystać z nowatorskich usług najmu samochodów dostępnych przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Docelowo do 2020 roku wszystkie samochody z wypożyczalni oferowane robiącym zakupy będą w pełni elektryczne.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Z myślą o promowaniu ekologicznej motoryzacji, nowe i odpowiadające na potrzeby rynku usługi oferowane przez Ikea Francja i Renault są dostępne w atrakcyjnej cenie.

Do września 2018 roku sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów Renault Mobility będzie stopniowo uruchamiana we wszystkich sklepach szwedzkiego producenta mebli we Francji. Pierwszy punkt został otwarty przy sklepie Paris- Villiers. Klienci wypożyczalni przy sklepach Ikei będą mieli do dyspozycji prawie 300 modeli samochodów osobowych i dostawczych (Trafic, Kangoo, Kangoo Z.E., ZOE).

renault_mobilit2

Na początku w ofercie Renault Mobility znajdą się wersje elektryczne i z tradycyjnym napędem, w zależności od dostępności punktów ładowania na terenie sklepu. Cała flota wypożyczalni zostanie w pełni zelektryfikowana już w 2020 roku.

Samoobsługowe wypożyczalnie Renault Mobility działają już na terenie całej Francji. Każdy ze 180 punktów, które znajdują się przy salonach Renault i w innych miejscach w centrach miast, na parkingach publicznych i w innych lokalizacjach, jest dostępny przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Klienci korzystają z mobilnej i, która umożliwia im wygodny i szybki dostęp do samochodów z wypożyczalni.

Ceny za wynajem samochodu zaczynają się od siedmiu euro za godzinę (cena obejmuje VAT), w zależności od wybranego modelu (cena obejmuje ubezpieczenie i opłatę za przejazd 100 km). Klienci mogą odebrać natychmiast wybrany samochód w wielu lokalizacjach, m.in. na parkingach przy sklepach Ikea i punktach Renault Mobility, co sprawia, że jest to elastyczna usługa.

– Dzięki nawiązanej współpracy możemy zapewnić naszym klientom usługę, która zwiększa dostępność produktów i uzupełnia naszą aktualną ofertę. Nowe usługi szybkiego, wygodnego i taniego najmu samochodów zapewniają klientom prosty dostęp do floty, która już niedługo będzie składać się wyłącznie z samochodów elektrycznych, co podkreśla nasze zaangażowanie w promocję proekologicznego stylu życia – mówi Vicente Cubells, dyrektor ds. relacji z klientami Ikea.

– Współpraca z Ikea Francja potwierdza, że oferta car- sharingu Renault Mobility jest bardzo aktualna. Nawiązane przez nas partnerstwo jest także ważnym elementem strategii rozwoju naszych usług we Francji. To dostępne dla wszystkich rozwiązanie opiera się w 100 procentach na cyfrowych doświadczeniach klienta oraz sieci Renault, co gwarantuje wysoki poziom usług – wyjaśnia Philippe Buros, szef sprzedaży Renault we Francji.