FORD: PIERWSZA GRAFIKA NOWEGO CROSSOVERA PUMA

FordPuma_1

Ford zaprezentował pierwszą grafikę modelu Puma – kompaktowego crossovera zainspirowanego stylem pojazdów SUV, łączącego ciekawy wygląd zewnętrzny, dużą pojemność bagażnika i elastyczność jego zagospodarowania oraz 48-woltowy, hybrydowy układ napędowy.

Nowy model trafi do sprzedaży pod koniec roku. Będzie produkowany w fabryce Craiova w Rumunii, w którą od 2008 roku producent zainwestował prawie 1,5 miliarda euro.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Pierwsza grafika odsłaniająca tajniki Forda Pumy ujawnia istotne elementy stylistyczne, w tym charakterystyczne reflektory zamontowane nad błotnikami i sportowe, uwodzicielskie, aerodynamiczne linie, a także kompaktowe proporcje crossovera, które służą podniesionej pozycji kierowcy, zwiększając pewność jazdy i umożliwiając uzyskanie największej w klasie, bezkompromisowej pojemności bagażnika 456 litrów.

Samochód zaprojektowano tak, by spełnić z dużym zapasem wyraźny wymóg elastyczności przestrzeni bagażowej, jaki pojawił się w trakcie długich rozmów z klientami. Innowacyjne rozwiązanie przestrzeni bagażowej Pumy zapewnia głęboki, uniwersalny bagażnik, który może łatwo pomieścić dwie torby golfowe ustawione w pozycji pionowej.

FordPuma_2

System napędowy EcoBoost Hybrid zoptymalizuje zużycie paliwa, zapewniając przy tym solidne osiągi i efektywne wykorzystanie silnika o mocy do 155 KM. Połączony z silnikiem za pomocą paska rozrusznik, zintegrowany z alternatorem (BISG) umożliwia odzyskiwanie energii zwykle traconej podczas hamowania i jazdy z wybiegiem w celu ładowania 48- woltowego akumulatora litowo- jonowego.

BISG działa również jako silnik elektryczny, bezproblemowo współpracujący z 1 litrowym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym EcoBoost o niskich stratach tarcia wewnętrznego. BSIG wykorzystuje energię zmagazynowaną w akumulatorze do wspomagania momentu obrotowego silnika, co zmniejsza ilość pracy wykonywanej przez silnik benzynowy w celu maksymalnej oszczędności paliwa, zwiększając całkowity moment obrotowy dostarczany przez układ napędowy, optymalizując sprawność energetyczną samochodu i jego osiągi.

Puma dołącza do wciąż poszerzanej na rynku europejskim oferty samochodów SUV oraz crossoverów, takich jak Fiesta Active, Focus Active, EcoSport, Kuga, Edge oraz zupełnie nowy Explorer Hybrid Plug- In, którego zaprezentowano wczoraj po raz pierwszy w w ramach specjalnego wydarzenia Forda „Go Further”.

Samochody SUV, to obecnie ponad jedna piąta pojazdów Forda sprzedawanych w Europie, a ich sprzedaż wzrosła o ponad 19 procent tylko w 2018 roku.