FORD: TOURNEO CUSTOM PLUG-IN HYBRID – NA WCZASY I DO PRACY

Wersja Tourneo Custom Plug-In Hybrid to rozwiązanie zarówno dla dużych rodzin jak i firm, które chcą korzystać z nowoczesnych środków transportu umożliwiających m.in. wjazd do stref zerowej emisji w największych miastach, z uwagi na tryb całkowicie elektrycznej jazdy.

Ford Tourneo Custom to jedyny pojazd z swoim segmencie, który oferuje sześć pojedynczych siedzeń z możliwością ich dowolnego ustawienia. To zapewnia klientom najwyższą elastyczność w konfiguracji modelu i formie użytkowania tylnej części kabiny samochodu. Ustawienie tylnych rzędów w formacie konferencyjnym zapewnia dostęp i lepszą interakcję między pasażerami.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Sześć indywidulanych foteli, które są standardem z wyjątkiem wersji Trend, można złożyć na płasko, przesunąć lub całkowicie wyjąć, umożliwiając użytkownikom stworzenie przestrzeni przypominającej limuzynę, zmaksymalizować przestrzeń bagażową, a także spełnić własne specjalne wymagania biznesowe lub związane ze stylem życia. Komfort podróżowania jest dodatkowo zwiększony dzięki nowym konstrukcjom siedzeń ze zmienioną piankową wyściółką i geometrią dla zoptymalizowanego podparcia.

Pasażerowie z tylnych siedzeń, docenią również bardziej efektywny system klimatyzacji oferujący szybsze chłodzenie lub ogrzewanie, sześć portów USB oraz 10-głośnikowy system audio dostrojony pod kątem bogatego i zrównoważonego dźwięku, niezależnie od układu tylnych siedzeń. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia komfort podróży, ale sprawdzi się przede wszystkim podczas dalekich wyjazdów klientów biznesowych lub wakacyjnych wojaży z całą rodziną. Każda z osób będzie mogła korzystać z własnego portu do ładowania urządzeń przenośnych.

Technologia.

Standardowe wyposażenie obejmuje, aktywowany głosem, system komunikacji i rozrywki SYNC 3 firmy Ford, zapewniający pełną kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto, wyposażony w 8-calowy kolorowy ekran dotykowy.

Standardowa technologia modemu pokładowego FordPass Connect umożliwia każdemu pasażerowi korzystanie z łączności Wi-Fi z możliwością obsługi do 10 urządzeń. Dostęp do szeregu funkcji można uzyskać za pośrednictwem aplikacji mobilnej FordPass, która nie tylko ułatwia obsługę pojazdu, ale oferuje takie informacje, jak status pojazdu, lokalizator pojazdu i zdalne blokowanie/odblokowywanie itp.

Uwagę zwraca również odmiana Active, która jest dobrym wyborem dla ludzi spragnionych przygód i rodzin, które żyją aktywnie i nie boją się szukać wyzwań poza utartym szlakiem. Wersja posiada 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, listwy poszerzające nadkola, lakierowane na czarno lusterka boczne i przednia krata wlotu powietrza, relingi dachowe w kolorze srebrnym i stopnie boczne.

Wydajne silniki spalinowe oraz napęd Plug-In Hybrid

Ford Tourneo Custom dostępny jest z wieloma napędami do wyboru. Wśród nich jest innowacyjna odmiana hybrydowa typu Plug-In. Model ten może być ładowany z sieci elektrycznej w celu jazdy bezemisyjnej – umożliwiając ośmioosobowemu pojazdowi poruszanie się w coraz większej liczbie stref dostępnych dla pojazdów o bardzo niskiej emisji, które są wprowadzane w całej Europie m.in. w Krakowie. Zaawansowany hybrydowy układ napędowy zapewnia bezemisyjny zasięg jazdy do 50 km. W trybie pracy z silnikiem spalinowym, zasięg może przekroczyć nawet 500 km.

Oczywiście Tourneo Custom jest również wyposażony w 2-litrowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue, dzięki którym jest mocniejszy i bardziej wydajny niż kiedykolwiek wcześniej, zapewniając do 185 KM oraz 415 Nm momentu obrotowego. Klienci mogą zdecydować, czy wolą skrzynię manualną czy też automatyczną 6-biegową. Pojazd jest również dostępny w wersji EcoBlue Hybrid – w technologii Mild Hybrid (mHEV) zapewniającej większą oszczędność paliwa i niższe emisje CO2. W tej wersji średnie zużycie paliwa (cykl WLTP) to 7,3-7,9 l/100km.

Wyjątkowo innowacyjny i elastyczny, Ford Tourneo Custom może dostosować się do wielu różnorodnych zapotrzebowań, zapewniając komfortowe warunki przewozu zarówno dla klientów biznesowych, jak i aktywnych rodzin. Pojemna i ustawna przestrzeń bagażowa może pomieścić walizki oraz sprzęt sportowy – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska – Wersja Tourneo Custom Plug-In Hybrid dodatkowo pozwala wjechać w wyznaczone strefy o bardzo niskiej lub zerowej emisji spalin – dodał.

Auto dostępne jest w dwóch wersjach długości nadwozia L1 i L2 (4972 i 5339 mm długości, odmiana PHEV tylko w wersji L1) i w kilku wersjach wyposażenia do wyboru. Tourneo Custom dostępny jest w promocyjnej ofercie już od 143 560 złotych.