HONDA: MODEL E ORAZ FIREBLADE W MUZEUM RED DOT DESIGN

Elektryczny samochód nowej generacji Honda e oraz motocykl klasy superbike CBR1000RR-R Fireblade SP można obecnie oglądać w historycznym Muzeum Red Dot Design.

To jedna z najbardziej znaczących wystaw współczesnej stylistyki na świecie.


Zobacz także:

ECO

MOTOCYKLE


 

Honda e zajmuje również eksponowane miejsce na specjalnej wystawie Kamieni Milowych Współczesnej Stylistyki, jako jeden z 76 najlepszych produktów roku 2020 i stylistyczny drogowskaz międzynarodowego wzornictwa.

Wysoko oceniony kompaktowy pojazd elektryczny Hondy – e – otrzymał nagrodę Red Dot: Best of the Best 2020 za stylistykę produktu. Jest to najwyższe wyróżnienie prestiżowego międzynarodowego konkursu Red Dot, zarezerwowane dla najlepszych produktów w każdej kategorii. Nowy model e otrzymał również wyróżnienie Red Dot 2020 w meta- kategorii Inteligentnych Produktów, a CBR1000RR-R Fireblade SP – nagrodę Red Dot za wybitny design w kategorii motocykli.

Oba pojazdy są ważną częścią specjalnej wystawy prezentującej lata 2020-21 w znanym na świecie Muzeum Red Dot Design w Essen w Niemczech.

Honda prowadzi prace badawczo- rozwojowe na temat mobilności w mieście. Nowa Honda łącząc dom z mobilnością, jest inteligentnym produktem.

Od unikalnych wklęsłych czarnych paneli i charakterystycznych przednich i tylnych świateł LED, po czyste linie i gładko ukształtowane powierzchnie, które optymalizują wydajność aerodynamiczną pojazdu, nowy model e na to mały pojazd dostosowany do nowej ery mobilności w mieście. Elementem filozofii projektowania samochodu jest system kamer bocznych, który zastępuje konwencjonalne lusterka boczne.

e to pierwszy w pełni elektryczny seryjny samochód Hondy, oferowany na rynku europejskim. Ten model odgrywa kluczową rolę w zobowiązaniu marki dotyczącym zelektryfikowania do 2022 roku całej gamy modeli samochodów dostępnych na rynku europejskim.

CBR1000RR-R Fireblade SP, który zdobył nagrodę Red Dot 2020 w kategorii motocykli, to najnowszy jednoślad producenta. Nowy model 2020 został opracowany pod hasłem Born to Race (Stworzony do wyścigów), z naciskiem na osiągi na torze i nową, radykalną stylistykę. Jurorzy Red Dot przez kilka dni testowali osiągi supermotocykla, oceniając też jego funkcjonalność i wygląd. W swojej ocenie pochwalili go za inspirowany wyścigami projekt, dobrze wyważone linie i aerodynamiczną stylistykę.

Jurorzy chwalili również radość z jazdy, której dostarcza i wyjątkowe osiągi podczas testów. Minimalistyczna powierzchnia czołowa, agresywnie wygięte owiewki boczne i wydłużone dolne osłony, a także różnorodne dyfuzory, szczeliny i kształty kanałów powietrznych, łączą się, tworząc najlepszy w swojej klasie współczynnik oporu powietrza.

Aerodynamiczne „skrzydełka” stosowane w maszynie wyścigowej Hondy – RC213V, startującej w serii MotoGP, łączą przyciągającą wzrok formę z funkcjonalnością, istotnie zwiększając docisk oraz stabilność i zapewniając kontrolę nad najmocniejszym rzędowym czterocylindrowym silnikiem, jaki kiedykolwiek stworzyła marka.

Coroczna nagroda Red Dot w kategorii Product Design wyróżnia doskonałość w projektowaniu produktów międzynarodowych firm. Zwycięzców wybiera jury złożone z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i dyskutują na temat każdego zgłoszonego produktu. Muzeum Red Dot Design mieści największą na świecie wystawę współczesnej stylistyki w dawnej kotłowni Zollverein, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która była niegdyś częścią kopalni węgla.

W czerwcu, na dwóch nowych wystawach specjalnych Kamienie milowe we współczesnym wzornictwie i Design na scenie prezentowane były tegoroczne produkty nagrodzone Red Dot Award: Product Design, w tym Honda e i CBR1000RR-R Fireblade SP.