JAGUAR: ŚWIATOWA PREMIERA NOWEGO F-TYPE HOT WHEELS

Jaguar-FTYPE_1

Nowy Jaguar F-TYPE, w postaci modelu Hot Wheels jest juz po swojej światowej premierze. Auto zaprezentowano w salonie wystawowym Studia Projektowego Jaguar.

Model samochodu sportowego w skali 1:64, pokryty odtworzoną czarno- białą powłoką kamuflującą, pokonał 25 pętli.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Przejechał 44 zakręty oraz wykonał trzy skoki na 232-metrowym, pomarańczowym torze wyścigowym Hot Wheels rozstawionym wewnątrz studia. Po drodze “zaliczył” wszystkie działy, od miejsca, w którym powstawały oryginalne szkice, przez cyfrowe projekcje, próbki kolorystyczne i materiałowe oraz obok glinianego modelu, odkrywając szczegóły charakterystycznej, ponadczasowej stylistyki nowego F-TYPE’a, zanim zakończył trasę obok prawdziwego samochodu w skali 1:1.

– Dla mnie, projektanta i wielkiego entuzjasty samochodów, modele Hot Wheels są częścią mojego życia, od czasów dzieciństwa. Są odzwierciedleniem wyobraźni, umożliwiając spełnienie marzenia o posiadaniu własnego samochodu, i dają pierwszą możliwość prawdziwej „jazdy” samochodem. Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia modeli w glinie, ale zobaczenie modelu nowego F-TYPE’a w skali 1:64 wykonanego z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, ścigającego się dookoła w studio i pokazującego każdy etap naszego procesu projektowania, było naprawdę wyjątkowym doświadczeniem – powiedział Julian Thomson, Szef Działu Projektowego marki Jaguar.

Jaguar-FTYPE_2

W ramach ścisłej współpracy projektanci Jaguar i Hot Wheels wykorzystali dane projektowe CAD prawdziwego samochodu, aby stworzyć precyzyjny model w technologii druku 3D, odtwarzając każdy szczegół nowego F-TYPE’a, w tym jego nową pokrywę silnika otwieraną do przodu, super wąskie światła przednie Pixel LED oraz bardziej wyprofilowane przednie i tylne zderzaki.

Zespół Hot Wheels wiernie odtworzył również kolor Velocity Blue z Palety Premium SVO, a nawet ręcznie namalował oznaczenie modelu z tyłu samochodu, zanim model został zakamuflowany przed swoim wielkim „odsłonięciem” na filmie. Chociaż model Hot Wheels zawiera pełne wyposażenie, trzeba wejść do pełnowymiarowego samochodu, aby w pełni poczuć kosztowne i luksusowe materiały, takie jak skóra Windsor i elementy wykończenia Noble Chrome, które definiują nową kabinę, w której kierowca znajduje się w centralnej części.

Podróżujący są otoczeni detalami, takimi jak monogram naszyty na fotelach i panelach drzwi oraz oznakowania Jaguar Est. 1935 na przycisku otwierającym schowek – subtelne odniesienie do roku, w którym nazwa marki została po raz pierwszy użyta przez założyciela firmy, Sir Williama Lyonsa, do oznakowania jednego ze swoich pięknych samochodów.

Chociaż w kwestii nabierania prędkości model Hot Wheels bazował wyłącznie na grawitacji, to nowy Jaguar F-TYPE jest dostępny w wielu wersjach z wydajnymi silnikami: czterocylindrową jednostką z turbodoładowaniem o mocy 300 KM, jednostką V6 S/C o mocy 380 KM oraz jednostki V8 S/C o mocy 450 i 575 KM.

Jaguar-FTYPE_3

Najpotężniejszą z nich można znaleźć wyłącznie w nowym F-TYPE’ie R, a w połączeniu z napędem na cztery koła, zapewnia wyjątkowe osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 3,5 sekundy, a maksymalna prędkość jest ograniczona elektronicznie do 300 km / h.

Na specjalnie zbudowanym torze wyścigowym, który został zaprojektowany i wykonany zgodnie z wytycznymi Paula Schmida, głównego projektanta torów Hot Wheels, malutki F-TYPE osiągał prędkości nawet do 480 km/h.

– Pracujemy z marką Jaguar od ponad 40 lat, ale to była możliwość zrobienia czegoś naprawdę wyjątkowego z samochodem, który jeszcze nie znalazł się w sprzedaży. Możliwość udania się za kulisy ściśle strzeżonego Studia Projektowego Jaguar oraz pracowania z zespołem utalentowanych projektantów, aby tchnąć życie w ten samochód i odsłonić go na naszym niepowtarzalnym pomarańczowo-niebieskim torze wyścigowym była czymś wyjątkowym – stwierdził Bryan Benedict, Starszy Kierownik Działu Projektowania Produktów w Hot Wheels.

Supernowoczesne Studio Projektowe Jaguara zostało oficjalnie otwarte we wrześniu, dzięki czemu cały zespół projektantów mógł pracować w jednej, kreatywnej przestrzeni.

Najbardziej zaawansowane technologiczne studio projektowe na świecie mieści w sobie wiodącą w branży robotykę do modelowania, miejsce w którym wykorzystywana jest wirtualna rzeczywistość, oraz 11-metrową ścianę multimedialną dysponującą rozdzielczością 4K i przestrzenią dwukrotnie większą niż poprzedni zakład, co umożliwia prowadzenie jednoczesnych prac nad 20 glinianymi modelami o pełnych wymiarach.