KIA LOTOS RACE 2013: POJADĄ NA HUNGARORINGU

KL 1_0119

26 kierowców stanie na starcie pierwszej w tym sezonie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Uczestnicy Kia Lotos Race zadebiutują na nowym dla siebie torze – węgierskim Hungaroring, znanym kibicom sportów motorowych przede wszystkim ze zmagań Formuły 1.

Wyścigowe Picanto po raz pierwszy po zimowej przerwie wyjadą na tor w piątek 26 kwietnia, by uczestniczyć w sesjach treningowych. Zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swych samochodów i zapoznania się z torem.


Zobacz także:
SPORT


To będzie także swego rodzaju „rollout” dla nich, bowiem zimowa aura panująca jeszcze w pierwszej połowie kwietnia w naszym kraju skutecznie pokrzyżowała plany pierwszych testów, jakie miały się wówczas odbyć na torze Poznań. Nie będzie to zatem komfortowa sytuacja dla tegorocznych debiutantów cyklu, ale tor dla większości kierowców będzie zupełnie nowym wyzwaniem, więc w zasadzie nikt nie będzie miał tu zbyt wyraźnej przewagi.

KL 2_e84855

Sobota to trzy sesje kwalifikacyjne. Dwie pierwsze pozwolą wyłonić najszybszą dziesiątkę kierowców w stawce. Pozostała grupa zostanie rozstawiona na polach startowych (od 11 w górę) według najlepszego uzyskanego rezultatu w jednej z dwóch czasówek. Do trzeciej sesji kwalifikacyjnej przystąpi dziesięciu kierowców z najlepszymi czasami z Q1 lub Q2 i z „czystym kontem” rozpoczną rywalizację o miejsca startowe.

W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne I rundy Kia Lotos Race. Do pokonania będzie 12 okrążeń w każdym z nich a przerwa pomiędzy poszczególnymi biegami wyniesie 20 min.

Kierowcy startujący w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto po węgierskiej rundzie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Zaledwie dwa tygodnie później bowiem zawitają na austriacki „Red Bull Ring”, gdzie rozegra się II runda mistrzostw.

KL 3_0127

Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Grupą Lotos, a wsparciem służą Santander Consumer Bank i Santander Multirent oraz PZU.


Zobacz także:
KIA LOTOS RACE 2013: KALENDARZ USTALONY
KIA LOTOS RACE 2013: RUSZA REKRUTACJA KIEROWCÓW
KIA LOTOS RACE 2013: NA SZEŚCIU TORACH


KL 4_395bb