KIA: ZNANY SPORTOWIEC ODEBRAŁ KLUCZYKI DO NOWEGO SORENTO

Podczas zawodów w skoku o tyczce na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie, Piotr Lisek – jako pierwsza osoba w Polsce – odebrał kluczyki do nowej Kii Sorento Hybrid.

Ze sportowcem współpracę rozpoczęła Kia Polmotor, szczeciński dealer samochodów marki.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Piotr Lisek to wicemistrz świata i najwyżej skaczący tyczkarz w historii Polski. W maju ubiegłego roku wybitnemu sportowcowi wręczono kluczyki do Kia Sorento, ale poprzedniej generacji. Teraz – przez najbliższe miesiące – skoczek będzie podróżować za kierownicą flagowego SUV-a marki i przygotowywać się do przełożonych na przyszły rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Nowa Kia Sorento, którą wybrał Lisek, ma napęd hybrydowy. Łączna moc zespołu napędowego wynosi 230 KM. Nowe auto w standardzie jest oferowane w wersji 7-miejscowej. Za drugim rzędem siedzeń flagowy SUV marki oferuje bagażnik o pojemności aż 813 l, który bez problemu pomieści sportowy ekwipunek lekkoatlety.

Bogate wyposażenie seryjne Sorento Hybrid w wersji XL obejmuje m.in. system automatycznego hamowania z 4 trybami: wykrywania pojazdów, pieszych, rowerzystów i asystentem skrętu w lewo, cyfrowe zegary z kolorowym 12,3-calowym ekranem, system multimedialny z nawigacją i systemem UVO Connect wraz z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala, przednie i tylne światła w technologii LED, kameralne podświetlenie wnętrza i elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika.

Do dodatkowego wyposażenia w pojeździe sportowca należą m.in. asystent martwego pola rozszerzony o funkcję wyświetlania obrazu z kamer bocznych na wyświetlaczu centralnym, system monitorowania otoczenia pojazdu z kamerą 360˚, system monitorujący za pomocą kamery i czujników przestrzeń za pojazdem podczas cofania i mogący aktywować hamulce w celu uniknięcia kolizji z pieszym lub przeszkodą, system audio firmy Bose z 12 głośnikami, head-up display, wentylowane fotele z przodu, elektrycznie regulowany w 10 kierunkach fotel kierowcy z funkcją pamięci, wysuwanym podparciem pod uda oraz 4-kierunkową, elektryczną regulacją lędźwiowego odcinka kręgosłupa, elektrycznie regulowany fotel pasażera z 2-kierunkową elektryczną regulacją lędźwiowego odcinka kręgosłupa, skórzana tapicerka foteli, podsufitka w kolorze czarnym i aluminiowe nakładki na pedały.

Ceny nowej Kia Sorento zaczynają się od 157 900 zł za wersję z hybrydowym zespołem napędowym , 6-stopniową przekładnią automatyczną i z napędem na przednie koła. Model z napędem na cztery koła wymaga dopłaty 9 000 zł.

Kia Sorento to model, który od początku współpracy z Kia Polmotor chciałem użytkować. Druga generacja Sorento była niezawodnym towarzyszem moich podróży, idealnie sprawdziła się w trasie, a z racji ilości startów i odległości, jakie pokonywałem miałem okazję dobrze ją przetestować. Nowa Kia Sorento podoba mi się jeszcze bardziej. Jestem pierwszym użytkownikiem tego modelu w Polsce i muszę przyznać, że design, technologie i napęd hybrydowy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Jestem przekonany, że napęd hybrydowy, nawet z moimi nietypowymi bagażami, nie straci na wydajności – powiedział Piotr Lisek.