MERCEDES: NOWE INICJATYWY PRACOWNIKÓW DLA KLIMATU

mercedes-eko_1

Mercedes- Benz kontynuuje działania celem wdrożenia proekologicznych zachowań swoich pracowników, które wzmocnią te, realizowane już od lat.

Do zasady „Przyjaźni dla środowiska od zakupu przez produkcję do produktu”, dołącza element: zaczynamy od swojego biurka.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Ponoć zmienić nawyk jest trudniej niż rozszczepić atom. Pracownicy Mercedes- Benz Polska o tym wiedzą i robią wszystko, by zmienić dotychczasowe nawyki. Pomaga im w tym firma. Ze specjalnych kranów leje się filtrowana woda – niegazowana lub gazowana, jak kto lubi.

mercedes-eko_3

Tym samym firma zlikwidowała problem plastikowych butelek. Pracownicy potracili też kosze na śmieci pod biurkiem – zamiast kilkuset koszy wprowadzono system segregacji – na korytarzach znajdują się specjalnie przystosowane pojemniki na śmieci z przegrodami na każdy rodzaj odpadu.

To dopiero początek zmian. Od nowego roku firma będzie produkować e-newsletter, w którym będzie informować o akcjach, warsztatach i inicjatywach pro- eko. W „eko planach” są car porty do ładowania samochodów elektrycznych. Natomiast przy Centrum Logistycznym w Ołtarzewie Mercedes planuje łąkę dla pszczół i panele solarne na dachu budynku.

mercedes-eko_2

Marka ma obecnie na rynku cztery modele elektryczne i trzy modele hybrydowe – a już niebawem pojawią się kolejne cztery. W Jaworze na Dolnym Śląsku powstaje w pełni inteligentna i przyjazna dla środowiska fabryka silników i baterii, napędzana w 100 proc. energią odnawialną.

Mercedes- Benz podejmuje też społeczne działania na rzecz środowiska jak np. wsparcie dla polsko- niemieckiej inicjatywy dot. rewitalizacji części Parku Skaryszewskiego w Warszawie. Na dachu siedziby głównej postawiła 10 uli.